Header

سراب ماران

 

این سراب در ۱۰ کیلومتری جنوبغربی کنگاور و در ارتفاع ۱۵۳۲ متری از سطح در یا در محل کوه مشرف بر سراب ماران و به فاصله ۳۰ متری از ضلع شمال شرقی سراب تپه­ای طبیعی قرار دارد این تپه در دامنه جنوبی ارتفاعات متمرکز است که در میان این بقایا علاوه بر سفال، تعدادی سنگهای ترشدار مکعبی شکل ( مشخصه آجرهای ساسانی) در محل پراکنده و قابل مشاهده است. از سوی دیگر این محل دارای یک چشم انداز بسیار زیبا طبیعی و مشرف بر دشت زیبای دهلر است فضای سبز و آثار تاریخی زیبایی مضاعفی به طبیعت بکر آن داده است.

 

سراب ماران

سراب ماران کنگاور

در محل کوه مشرف بر سراب ماران و به فاصله ۳۰ متری از ضلع شمال شرقی سراب، تپه‌ای طبیعی قرار دارد که این تپه در دامنه جنوبی ارتفاعات متمرکز است. در این تپه علاوه بر سفال، تعدادی سنگ‌های ترشدار مکعبی شکل با مشخصه آجرهای ساسانی پراکنده و قابل مشاهده است.

سراب ماران دارای یک چشم انداز بسیار زیبا طبیعی و مشرف بر دشت زیبای دهلر است که فضای سبز و آثار تاریخی موجود در این منطقه، زیبایی مضاعفی به طبیعت بکر آن داده است.

وجود سرابی پرآب، تراکم باغات و درختان در پایین دست سراب، برخورداری از زیرساخت‌ها و نزدیکی به جاده اصلی کرمانشاه- همدان و سه راهی همدان و مجتمع پذیرایی این سه راهی، همچنین وجود جویبارهای متعدد در اطراف سراب تنها بخشی از مزیت‌ها و قابلیت‌های بالقوه منطقه نمونه گردشگری سراب ماران است.

در این منطقه زمینه سرمایه گذاری برای ایجاد و احداث سفره خانه سنتی در مجاورت سراب، احداث رستوران پذیرایی در مسیر جاده متنهی به سراب، راه اندازی تورهای اکوتوریسم، راه‌اندازی و ایمن سازی مسیرهای کوهپیمایی و گلگشت، احداث و راه‌اندازی مسیر پیاده روی در مسیر رودخانه، احداث استخر پرورش ماهی و صید ورزشی، ایجاد استخر شنا و فعالیت‌های مبتنی بر آب، احداث پارک بازی کودکان، احداث مسیرهای دوچرخه سواری و کالسکه رانی، ایجاد بازارچه فروش صنایع دستی و محصولات کشاورزی منطقه و … وجود دارد.

از آنجایی که در این سراب مارآبی به وفور دیده می‌شود، اهالی منطقه نام آن را سراب ماران گذاشته‌اند.

اطلاعات و تصاویر سراب ماران در حال تکمیل می باشد 

در صورتی که اطلاعات یا تصاویری از این مرکز تفریحی در اختیار دارین

با ارسال آن به کنگاور اینفو  یا قرار دادن آن در قسمت نظرات، دیگران را از آن بهره مند نمایید 

info [at] kangavar.info

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud