Header

استاندار کرمانشاه: کنگاور در بخش بهداشت و درمان به جایگاه دوم استان ارتقا می یابد

به گزارش کنگاور اینفو به نقل از ایرنا براهیم رضایی بابادی در پیش از خطبه های نماز جمعه کنگاور به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم کنگاور در مهر ماه سال ۹۰ اشاره کرد و گفت: شهر کنگاور به عنوان میزبان راهیان کربلای معلّی و عتبات عالیات شناخته شده است.
وی اظهار داشت: کنگاور منزلگاه عاشقان حسینی در طول سالها و قرنهای متمادی است که علاقه به دین و دیانت و روحانیت از جمله خصوصیات دیگر این شهرستان است که نام شریف علمای بزرگی از برجستگان این استان مربوط به این شهر است.
رضایی بابادی خاطرنشان کرد: مرحوم حاج آقا بزرگ محمدی عراقی، عالم معنوی مردمی اهل سلوک و تقوا که از چهره های برجسته این استان است در این شهر زندگی کرده و فیوضات و برکات فراوان این مرد بزرگ در این شهر به مردم رسیده است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه کنگاور به عنوان شهر تدین و تمدن دارای شهره است و محل زندگی روحانیون به نام تاریخ بوده یادآور شد: نام حاج آقا بزرگ عراقی برای همیشه بر تارک تاریخ کنگاور می درخشد.
وی آرامش موجود در استان را مدیون وجود ائمه جمعه استان دانست و افزود: علمای ما مایه آرامش و امید هستند که باید بخاطر این فضای آرام و امیدبخشی که در جامعه به وجود آورده اند قدردان آنها باشیم.
رضایی بابادی در ادامه موفقیت هسته ای ایران اسلامی را مرهون هدایت های ارزشمند و ارشادات مستمر رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید و بویژه تیم قدرتمند هسته ای دانست و خاطرنشان ساخت: موفقیت هسته ای دولت پیروزی نظام است که با ایستادگی ملت محقق شد.
وی با بیان اینکه گروه ۱+۵ از طرف تیم های قدرتمندی از دانشمندان و کارشناسان خود حدود ۷۰۰ نفر حمایت می شدند افزود: به عنوان مثال تیم هسته ای انگلیس یک هیات ویژه ۱۲۰ نفره در اختیار داشت ولی با این اوصاف این قدرت برتر ایران اسلامی بود که تنها با ۱۴ نفر فرهیخته دیپلماتیک کار را با موفقیت به پایان برد.
استاندار کرمانشاه ادامه داد: اگرچه دشمنان نظام با تحمیل تحریم های گسترده درصدد دلسردی مردم در این مسیر بودند اما ملت فهیم ایران بخوبی آگاهند که این کارشکنی ها فقط به دلیل این است که این کشورها می خواهند دیگر ملت ها از این انرژی که مزایای بیشماری دارد محروم بمانند اما ملت ایران با دستیابی به چرخه سوخت هسته ای و حق غنی سازی این انحصار را در هم شکست.
نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه در ادامه سخنان خود با بیان اینکه به دنبال این هستیم که کنگاور را تبدیل به یک منطقه گردشگری کنیم افزود: با در نظر گرفتن اعتبار ۱۰ میلیارد ریالی برای مرمت و بازسازی دیوار جنوبی معبد آناهیتا و خارج کردن ملک های خصوصی از تملک شخصی جانی تازه به معبد می بخشیم.
رضایی بابادی با اشاره به اختصاص ۲ میلیارد ریال برای رفع مشکل شبکه های صدا و سیما در کنگاور اشاره کرد و گفت: با خرید دستگاه قدرتمند دیجیتال برای همیشه معضل قطعی شبکه های تلویزیونی این شهر برطرف خواهد شد.
وی همچنین گفت: جابجایی سیستم فاضلاب شهری کنگاور با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال در حال انجام است که تجهیزات لازم در این خصوص نیز از کشور آلمان خریداری می شود.
استاندار کرمانشاه در ادامه توجه و اقدامات دولت تدبیر و امید به روستاها برای حل مشکلات آن ها را کم سابقه خواند و گفت: یکی از برنامه های اصلی دولت از همان ابتدا نیز توجه خاص به روستانشینان بود.
رضایی بابادی افزود: در شهرستان کنگاور اولین شرکت تعاونی توسعه وعمران با بیش از ۲۰۰ سرپرست خانوار شروع به کار کرده است که در جهت حمایت از طرح های اشتغال محور تسهیلات لازم در اختیار کارآفرینان قرار خواهد گرفت.
وی در پایان گفت: در راستای حمایت از روستاییان بخش خزل غربی شهرستان کنگاور ظرف ۴۰ روز آینده راه های ارتباطی به این روستاها آسفالت خواهد شد.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر ۸۲ هزار نفر دارای ۲ شهر و ۸۴ روستاست و در ۹۰ کیلومتری شرق شهر کرمانشاه و در ورودی استان واقع شده است.

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud