Header
Header
Header

روستای فش

روستای «فش» از توابع بخش مرکزی شهرستان کنگاور استان کرمانشاه که در ۱۰ کیلومتری غرب شهر کنگاور و ۱۰۰ کیلومتری غرب کرمانشاه قرار گرفته است.

 06

این روستا از جنوب به کوه سه سنگه، از شمال شرقی و شرق به کوه کیتی و از شمال غربی به کوه سه تخت محدود شده است.

 

روستای فش از سطح دریا ۱۵۶۰ متر ارتفاع دارد و آب و هوای آن در بهار و تابستان معتدل و مطبوع و در زمستان سرد کوهستانی است. رودخانه سراب فش در غرب روستا جریان دارد.

03

روستای فش در قلمرو شهرستان کنگاور (که دارای سابقه کهن تاریخی است) استقرار یافته است، علاوه براین و با توجه به قدمت گورستان قدیمی و بنای زیارتگاه امامزاده سید جمال‏الدین‏ بن جعفر صادق (ع)، می‏توان پیشینه تاریخی روستای فش را به قرون گذشته مرتبط دانست.

11

چشم‏ان داز درختان بلند و سرسبز چنار و تبریزی، باغ‏های زیبا و مزارع خرم روستا بسیار دیدنی و تماشایی است. یکی از مهم‏ترین جاذبه‏ های طبیعی روستا، سراب زیبا و باشکوه فش است که در نزدیکی روستا قرار دارد و اطراف آن را درختان بلند جنگلی و گل‏ها و گیاهان خودرو فرا گرفته است.

01

روستای فش، از اطراف به وسیله کوه‏های بلند و مرتفع احاطه شده است. سطح این کوه‏ها که از درختان و درختچه‏ های کوتاه پوشیده شده، در فصول بهار و تابستان از سرسبزی و طراوت سرشار می‏شود. انواع گیاهان دارویی مانند گل گاوزبان، گل ختمی، شیرین بیان، آویشن و گون نیز در دامنه این کوه‏ها یافت می‏شود. قلمرو حیات‏وحش روستا زیستگاه انواع گونه‏های جانوری مانند شغال، گرگ، روباه، خرگوش و کبک است که از دیگر جاذبه ‏های طبیعی این روستا محسوب می‏شوند.

(برگرفته از سایت کنگاوریا)

انتهای پیام/*

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud