Header
Header
Header

نیم نگاهی به مشکلات فوتبال در کنگاور و دغدغه های فوتبالیست های شهرستان

 

یکی از رشته های موفق ورزشی طی سالهای اخیر در شهرستان کنگاور در حوزه استانی و کشوری فوتبال بوده ولی متاسفانه این بخش از عدم وجود امکانات از جمله یک زمین چمن استاندارد و سالن های ورزشی مناسب رنج می برد.
کاپیتان تیم ملی ۷ نفره معلولان کشورمان که بارها در جام های جهانی خوش درخشیده، کاپیتان تیم ملی کارگری ایران، کاپیتان تیم امید جوانان پیکان و عضو تیمهای جوانان استقلال و صبا باطری از افتخارت فوتبالیست های کنگاوری هستند.
حضور پررنگ بازیکنان، مربیان و داوران کنگاوری در لیگ برتر فوتبال و دسته یک جوانان گویای پختگی این ورزش پر طرفدار در این شهرستان می باشد.

 

814434002_14771

** مشکل اصلی فوتبال کنگاور نداشتن منابع پایدار مالی است
به گفته سرمربی یکی از تیم های کنگاور : مشکل اصلی فوتبال کنگاور در یک کلمه نداشتن منابع پایدار مالی است و به همین دلیل تیمهای فوتبال شهرستان نمی توانند برنامه های میان مدت و بلندمدت داشته باشند و این مسئله فاصله ما را با تیمهای دیگر کشور زیاد کرده است.
ولی بهرامی افزود: عدم زمین چمن ورزشی استاندارد و بی کیفیت بودن چمنهای شهرستان باعث می شود تا باشگاههای ورزشی در این بخش محل مناسبی برای برگزاری مسابقات خود در اختیار نداشته باشند.
وی با بیان اینکه جوانان ما از نداشتن یک زمین چمن مناسب رنج می برند یادآور شد: زمین چمن شماره ۲ شهرستان نهاوند از زمین چمن شماره یک کنگاور با کیفیت تر است به طوری که به راحتی می توان مسابقات منطقه ای را در چمن شماره ۲نهاوند برگزار کرد.
وی با ابراز تاسف از وضعیت زمینهای چمن کنگاور نسبت به شهرستانهای همجوار اظهار داشت: با توجه به اینکه زمین چمن شماره یک کنگاور قدمتی طولانی دارد اما استانداردهای لازم یک زمین مطلوب را ندارد و دارای شیب و بسیار بی کیفیت است در حالی که زمین چمن صحنه با داشتن عمری کوتاه از استانداردهای کشوری برخوردار است.
این سرمربی فوتبال کنگاور در ادامه به استعدادهای بالای جوانان این شهرستان در ورزش بویژه فوتبال اشاره کرد و افزود: نبود حمایتهای مالی انگیزه را از ورزشکاران این رشته ورزشی در این شهرستان می گیرد.
وی در ادامه به هزینه های سنگین یک تیم فوتبال اشاره کرد و گفت: هزینه های ثبت باشگاه، ورود به مسابقات، بیمه بازیکنان و بسیاری از هزینه های دیگر باعث شده که انگیزه باقیمانده بازیکنان کنگاوری گرفته شود.
بهرامی اظهار داشت: شهرستان کنگاور دارای قابلیت ها و ظرفیت های بسیاری برای توسعه ورزش پرطرفدار فوتبال است و در این راستا باید با تعامل و هماهنگی برای رسیدن به اهداف موردنظر و جایگاهی شایسته تر گامهایی بلندتر برداشته شود.
وی با بیان اینکه تیم فوتبال غدیر این شهرستان در سالهای ۸۷ تا ۸۹ در لیگ برتر جوانان کشور حضوری پررنگ داشته تاکید کرد: اگر زمینه و بستر مناسب برای فعالیت جوانان این منطقه فراهم باشد بدون شک این منطقه دوباره شاهد بروز و ظهور استعدادهای درخشانی در سطح ملی خواهد بود.

 

812316840_53623

** مشکل اصلی فوتبال کنگاور عدم جذب اعتبارات است

رییس هیات فوتبال کنگاور در خصوص مشکلات فوتبال این شهرستان : مجموعه هیات فوتبال کنگاور بیش از هر چیزی نیازمند جذب ۵۰۰ میلیون ریالی خود از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۰ است.
رحیم بخشی با انتقاد از مسوولان و با بیان اینکه پیگیریهای زیادی با اداره کل ورزش و جوانان استان و فرمانداری شهرستان کنگاور صورت گرفته ولی متاسفانه به نتیجه مطلوب نرسیده ایم افزود: جذب این اعتبار که در راستای تعمیر و تجهیز مجموعه ورزشی شهید قلیوند کنگاور اختصاص یافته با وجود گذشت چهار سال از سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شهرستان تاکنون این اعتبار را به ما نداده اند.
وی با بیان اینکه سالن فرسوده شهید قلیوند در کنگاور به یک مکان مخروبه تبدیل شده است گفت: بازسازی این سالن ورزشی حرکتی مهم در راستای تقویت زیرساخت های ورزشی محسوب می شود.
بخشی گفت: مجموعه ورزشی شهید قلیوند شهرستان کنگاور از سیستم سرمایشی، گرمایشی و کفپوش محروم است و صورت حسابهای چند ماه اخیر آب و برق پرداخت نشده و همین کمی و کاستی ها باعث شده که سالن ها مطلوبیت لازم را نداشته باشند و انگیزه فوتبال دوست های ما برای ادامه کار کم شود.
رییس هیات فوتبال کنگاور با بیان اینکه مجموعه ورزشی شهید قلیوند حتی از داشتن یک درب ورودی نیز محروم است یادآور شد: این مجموعه به محل مناسبی برای استراحت معتادان و ولگردهای خیابانی و هچنین استفاده دام و احشام محلی از چمنهای آن شده است.
این پیشکسوت فوتبال افزود: احیا فوتبال در شهرستان کنگاور نیازمند اعتبارات خاص متناسب با کمبودها و مشکلات و خلا های موجود است ولی در راستای ترمیم و تقویت زیرساخت ها نباید نقش سایر نهادها و ارگانها را فراموش کرد.

 

814417604_14756
رییس هیات فوتبال کنگاور وجود ۶۰۰ فوتبالیست کنگاوری را منبع خوبی برای تغذیه تیم های ملی دانست و با تأکید بر اینکه جریان استعدادیابی با ساختاری درست و کارشناسی می تواند این پتانسیل ها را در جریان رشد فوتبال هدایت کند، بیان کرد: نبود سالن های ورزشی مناسب با شمار جوانان علاقه مند به ورزش فوتبال و فوتسال این پتانسیل ها را در جریان هدر رفتن و ورود به گردونه آسیبهای اجتماعی هدایت می کند.
وی ادامه داد: پتانسیلهای غنی در نقاط مختلف شهرستان در ورزش فوتبال نهفته است که باید در جریان شناسایی آنها در راستای احیا فوتبال قدم برداشت.
شهرستان کنگاور جمعیتی افزون بر ۸۴ هزار نفر دارد که دارای یک مدرسه فوتبال با ۱۰۰ نفر عضو فعال است و همچنین ۶۰۰ فوتبالیست، ۳۰ مربی با مدرک های معتبر و ۱۸ داور است که در لیگهای یک و دو کشور سوت می زنند.

 

1

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud