Header
Header
Header

اسکلت آهنی مدارس شهید فهمیده و طالقانی کنگاور دیگر رنگی به رخ ندارند/ رشتیانی: مهمترین دلیل راکد ماندن پروژه نبود اعتبارات است

به گزارش کنگاور اینفو به نقل از آفتاب کنگاور: پروژه ساخت ۲ دبیرستان دو دو نقطه مهم از کنگاور حدود ۵ سال است که آغاز شده اما هنوز باید شاهد اسکلتی آهنی از آن ها باشیم و این موضوع ما را براین وا داشت تا دلیل راکد ماندن پروژه را پیگیری کنیم.

صادق رشتیانی رئیس اداره آموزش و پرورش کنگاور

صادق رشتیانی رئیس اداره آموزش و پرورش کنگاور

 

این که در یکی از بهترین و پرتردد ترین نقاط شهرستان کنگاور پروژه ی نسبتا بزرگ ساخت مدرسه شهید فهمیده که از مصوبات سفر پر برکت مقام معظم رهبری به کنگاور می باشد،حدود ۲ سال است که کاملا به صورت راکد باقی مانده و فقط صحنه نا خوشایندی را در نظر مردم ایجاد کرده است.

 

بسیاری از مردم با دیدن این اسکلت بزرگ سوال های زیادی در ذهنشان به وجود آمده و خیلی از آنها انتظار داشتند فرزندشان در این مدرسه تحصیل کند اما سال هاست که خبری از ادامه کار نیست و این باعث نارضایتی و ناامیدی مردم نسبت به  تکمیل پروژه شده است.

 

در همین رابطه صادق رشتیانی سرپرست آموزش و پرورش در گفتگو با آفتاب کنگاور اظهار داشت:اداره نوسازی مدارس استان کرمانشاه عهده دار انجام این پروژه ها می باشد،در ابتدا با بودجه ای که تصویب شده بود و با بستن قرارداد با پیمانکار مورد نظر خود کار را آغاز کرد و پس از ۲سال تخریب و ساخت تا مرحله ی اسکلت سازی رسید اما با تمام شدن بودجه پیمانکار دست از کار کشید و قرارداد خود را تمام شده دانست.

02

رئیس آموزش پرورش کنگاور

 

وی با اشاره به اینکه هنوز بودجه ای به این پروژه اختصاص نیافته افزود: با پیشنهاد  اداره نوسازی قراربود که از ماده ۱۸۰ برای ادامه استفاده شود و ماهم این موضوع را با فرمانداری در میان گذاشتیم،اما به دلیل بالا بودن هزینه ی پیش بینی شده که برای هر کدام حدودا ۲ میلیارد نیاز است نمیتوان انتظاری از ماده ۱۸۰ داشت.

رشتیانی مشکلات نوسازی را تنها محدود به این دو پروژه  ندانست وگفت: علاوه بر این دو مورد،مدرسه ای در روستای دهلر در دست ساخت است وتا ۷۰درصد پیشرفت ساخت داشته و هم اکنون با کبود بودجه کار متوقف شده است،البته این پروژه هزینه ی کمتری برای تکمل میخواهد و حدودا با ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان تکمیل میشود و موجبات آسایش اهالی روستا را به دنبال خواهد داشت.

03

مصوبات رهبری_کنگاور اینفو

 

سازمان نوسازی مدارس: تنها دلیل نرسیدن بودجه به این سازمان است

در همین راستا سعید سلگی مسئول نظارت سازمان نوسازی مدارس استان کرمانشاه در گفتگو با آفتاب کنگاور اظهار داشت: مشکلات اعتباری تنها دلیل تعطیل شدن این پروژه ها می باشد که علاوه بر کنگاور ما در سراسر استان با این مشکلات مواجه هستیم و طرح های زیادی به صورت نیمه کاره باقی مانده است.

سلگی با اشاره به اینکه پروژه ساخت دبیرستان شهید فهمیده از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان می باشد افزود : بوجه اختصاص یافته از مصوبات رهبری برای ساخت مدارس در سراسر استان حدودا ۷ میلیارد تومان بوده و با توجه به اینکه این مقدار تمام شد دیگر ما توان ادامه کار را نداشتیم و در جلسه ای با استاندار در این رابطه صحبت کردیم و قراربود از ماده۱۸۰ به این پروژه ها کمک کنند اما آن هم بعد از مدتی به نتیجه لازم نرسید و ما هنوز منتظر رسیدن اعتبار هستیم.

 

ایشان در پایان اظهار داشت: زمزمه هایی برای از سرگیری ساخت دبیرستان شهید فهمیده شنیده می شود و ما امیدواریم به زودی بتوانیم این ساختمان آموزشی را تکمیل کنیم اما در رابطه با دبیرستان شهید طالقانی هیچ صحبتی نشده و ما قولی برای ادامه کار نخواهیم داد.

 

نبود نظارت مناسب و پیمانکار دلسوز یکی از دلایل کبود بودجه

با ادامه پیگیری ها  در گفتگو با یکی از پرسنل آموزش و پرورش کنگاور حرف هایی را شنیدیم که جای تامل بسیار داشت،ایشان نبود نظارت های مناسب و دلسوز نبودن پیمانکارها را یکی از بزرگترین دلایل کبود بودجه های اختصاص یافته دانست.

 

آقای جمشید کوروند مسئول خدمات با بیان اینکه درست است که بوجه ها برای تکمیل پروژه ها کم است اما در این میان بسیاری از این مبالغ به دلیل نا بلدی و دلسوز نبودن استادکار و کارگر حیف و میل میشود به طوری که اگر همین مبالغ با نظارتی بهتر و به  افرادی پایبندتر واگذار شود پیشرفت کار بیشتر خواهد شد و انقدر با کمبود اعتبار مواجه نخواهیم داشت.

این گزارش ادامه دارد///

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud