Header
Header
Header

اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه شد + بیوگرافی

 

به گزارش کنگاور اینفو در جلسه هیئت دولت روز یکشنبه ، اسدالله رازانی به‌پیشنهاد وزیر کشور و تصویب هیئت وزیران به‌عنوان استاندار جدید کرمانشاه منصوب و جایگزین ابراهیم رضایی بابادی شد.

اسدالله رازانی

اسدالله رازانی استاندار جدید کرمانشاه اصلاح‌طلب و اهل استان لرستان است.

معاون اداری و مالی و برنامه‌ریزی بنیاد شهید، استاندار کردستان در دوران دولت اصلاحات، مشاور وزیر کشور و مدیر اجرایی شورای توسعه غرب کشور، عضو هیئت مدیره بیمه رازی، مدیرعامل سازمان فرهنگی و سیاحتی کوثر وابسته به بنیاد شهید و معاون سیاسی و امنیتی استانداری‌های خراسان و زنجان از جمله سوابق استاندار جدید کرمانشاه است.

اسدالله رازانی پیش از این مسئولیت معاونت صندوق توسعه ملی را به‌عهده داشت.

 

بیوگرافی :

 

استاندار کرمانشاه رازانی

انتصاب اسدالله رازانی به استانداری کرمانشاه، به عنوان یک اصلاح طلب با روحیه اجرایی که سابقه انصراف از مجموعه ای مانند بنیاد باران را در کارنامه دارد نوید روزهای بعد از مدیریت بی تحرک و سیاست زده رضایی بابادی برای استان را ترسیم می کند.

به گزارش کنگاور اینفو ؛  به نقل از  مرصاد، بر اساس شواهد و اخبار رسیده از دولت و وزارت کشور ظاهرا صدای مردم کرمانشاه بعد از دو سال رکود و یا به اصطلاح بسیاری از کارشناسان “پسرفت” به کابینه یازدهم رسیده است.

 

رضایی بابادی به احتمال قوی بعد از ماه ها بی تفاوتی نسبت به مشکلات استان محروم کرمانشاه عنان مدیریت استان را به یک مدیر اصلاح طلب دیگر خواهد داد با این تفاوت که گزینه احتمالی استانداری کرمانشاه گرایشات اقتصادی و عمرانی را در کارنامه خویش بیشتر از تحرکات سیاسی خود دارد.

 

گرچه اسدالله رازانی هم از امضا کنندگان نامه استانداران حامی تحصن مجلس ششم است و هم مدیرعامل دوره سوم بنیاد باران بوده است اما چربش روحیه اجرایی رازانی باعث شده است که وی چرخش های مثبتی را در مواضع سیاسی خود داشته باشد که در صورت انتصاب به عنوان استاندار کرمانشاه به فال نیک گرفته خواهد شد.

 

razzani

 

اسدالله رازانی سه شنبه سی ام آبان ماه ۱۳۴۰ در خرم آباد به دنیا آمده است او پس از تحصیل در هنرستان فنی در دانشگاه تهران تحصیل کرده و دکترای عرفان و ادیان دارد. سوابق مدیریتی مثل  معاون صندوق توسعه ملی، معاون اداری و مالی و برنامه‌ریزی بنیاد شهید، استاندار کردستان در دولت اصلاحات، مشاور وزیر کشور و مدیر اجرایی شورای توسعه غرب کشور، عضو هیئت مدیره بیمه رازی، مدیرعامل سازمان فرهنگی و سیاحتی کوثر وابسته به بنیاد شهید و معاون سیاسی و امنیتی استانداری‌های خراسان و زنجان و … در کارنامه اش دیده می شود.

 

یکی از اتفاقات خوب در دوران مدیریت اسدالله رازای انصراف وی از مدیرعاملی بنیاد باران است که حتی با اصرار سید محمد خاتمی هم حاضر به بازگشت نمی شود.

 

 

رئیس دولت اصلاحات در مراسم خداحافظی رازانی از بنیاد باران می گوید:

 

“بنده با تمام احترامی که برای دوستان قائل هستم، واقعا مایل بودم آقای دکتر رازانی به فعالیت های خود ادامه دهند، ولی به هر دلیلی ایشان ترجیح دادند که در این موقعیت نمانند”

 

بسیاری از همکاران آقای رازانی معتقد هستند که اصولا وی روحیه ای اعتدالی دارد و نمونه بارز این روحیه در اعلام آمادگی وی برای کار با دولت دهم است.

 

چند ماهی از استقرار دولت نهم نگذشته بود که خبرهایی تایید نشده، از ابقاء دکتر رازانی توسط مصطفی پورمحمدی وزیر کشور وقت به عنوان استاندار کردستان حکایت کردند.

 

razzzani

 

حکایتی که در اولین جلسه شورای اداری استانداری کردستان در دولت نهم  توسط دکتر رازانی به آن پرداخته شد. او در آن جلسه گفت که چمدان‌هایش را دوباره باز کرده و زمینه خدمت دوباره‌اش به مردم کردستان کماکان باقی مانده است.

 

گرچه رازانی نزدیک به یک سال را در دولت احمدی نژاد هم استاندار بود اما بعد از وی اسماعیل نجار به کردستان رفت و وی البته مسئولیت های قابل توجهی در این سالها هم بر عهده گرفت.

 

 

مطالب مرتبط:

12 دیدگاه

 1. فریبرز زرمالی

  باسلام و تبریک به جناب آقای دکتر رازانی امیداست با انتصاب شایسته وبجای جنابعالی بتوان پتانسیلهای بلقوه استان را به فعلیت رساند

  پاسخ
 2. سید هاشم موسوی

  جناب آقای دکتر رازانی
  با عرض سلام و ادب انتصاب حضرتعالی را صمیمانه تبریک عرض می نمایم .

  ارادتمند و دوست قدیمی شما
  سید هاشم موسوی

  پاسخ
 3. صمد یاوری

  با سلام و عرض ادب،تبریک میگم انتصاب اقای رازانی رو ب مردم کرمانشاه اما چرا نباید یکنفر کرمانشاهی استاندار این استان مصیبت زده و بیکار نشه . چرا؟!

  پاسخ
 4. ،عظیمی

  سلام اقای رازیانی،عرض ادب و احترام
  اقای رازیانی شما که اصالتا ارستانی هستید،به نظر شما میتونین از این همه مشکل کرمانشاه یه درصد هم کم کنین،یه کرمانشاهی اصیل نمیتونه،شما رو مگه خدا کمک کنه،من که این همه دوندگی کردم نتونستم کارمو درست کنم،با این همه گره ی که کرمانشاهی های اصیل تو کارم انداختن

  پاسخ
 5. ،عظیمی

  سلام،عرض ادب و احترام
  استاندار محترم من سالهاس که در پی یه سوله یا انباری کوچیکم که کار پرورش قارچ یا پرورش بلدرچین رو به صورت حرفه ای شروع کنم،فکر من خیلی بزرگه،اما فکر و کار روسای کرمانشاه محدوده،فقط پاس کاری میکنن،و با این کار عمر خودشون و ما جوانها رو به انتها رسوندن،لطفا شما یه کاری بکنین،یه کاری که اونا نتونستن و نخواستن،

  پاسخ
 6. ،عظیمی

  سلام و عرض ادب
  اقای استاندار محترم لطفا کار مفید بکنین،اگه کار بی نتیجه س،دنبالش نرین،شهردارهای هفت منطقه رو توبیخ کنین،اخه این چه اشغال بازاریه راه انداختن،این شهره ما داریم،بوی اشغال و فاضلاب کوچه های که انگار دمل دراوردن،یه کاری بکنین ،بخدا من حاضرم تمام شهر بگردم به کار اینا نظارت کنم،هر منطقه که کارش خوب نبود شهرداری اون منطقه رو ویران کنم،چون جایی که توش کار انجام نشه به درد ویرانی میخوره

  پاسخ
 7. ،عظیمی

  سلام و عرض ادب،خدمت استاندار کرمانشاه
  اقای رازیانی من و همشهریام از شما انتظار داریم به کرمانشاه رسیدگی کنین،چرا شهر ما یه شهر بازی خوب نداره،این شهربازیه اخه ما داریم؟؟؟یا چرا اتوبوس های سطح شهر اونقدر قدیمی و زشتن؟یعنی خدایی نکرده اونقدر ما بی ارزشیم؟؟؟یا ترمینال شماره ۱ چرا اب سرد کن نداره،چرا راننده ها جایی برای استراحت ندارن؟؟و با اعصاب خراب مردم رو جابه جا میکنن،یعنی خدایی نکرده اونا ارزش ندارن؟؟یا مسول های ما خوب نمیبینن؟؟لطفا اینا رو بخونین، بررسی کنین،چون خیرش به خودتون و همشهریاتون میرسه،من همه چیز رو میگم،خدا کنم شما هم رسیدگی کنین

  پاسخ
 8. علیرضا

  سلام اقای دکتر رازانی ای کاش شما که استاندار کرمانشاه هستید وشناخت از پتانسیل ونیروها متفکر وباسواد ونخبه کرمانشاه دارد نفر بعد ازخود رایک کرمانشاهی اصل معرفی کنید که در هشت سال جنگ وفقر وبیکاری وبی پولی این مردم راچشیده باشد بعنوان استاندار معرفی کنید وای کاش چیدمان مدیران غیر کرمانشاه رابهم بزنید وبستر خدمت را برای مدیران لایق کرمانشاهی فراهم کنید قدر در کوچه وپس کوچه شهر کرمانشاه بروید ودر ب خانه هاروبزنید که طعم فقر بیکاری وبی کسی این مردم رااز نزدیک حس کنیم

  پاسخ
 9. کلوالی

  باسلام. آقای. استاندار دیگر کسی. نبود به عنوان مدیر بازرسی استانداری معرفی کنی تا سلیمانی را مدیرانتخاب کردی برو تو دفترش ببینید ملاقات به شما میده تا بعد ما بیایم مشکلات زندگی مان را براش بگیم کرمانشاه شده مثل برره عزیزی کجا این. آقا کجا قابل قیاس نیست واقعا

  پاسخ

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud