Header
Header
Header

درخت های کنگاور شناسنامه دار می شوند

 

به گزارش کنگاور اینفو اسفندیار رحمت آبادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این عملیات درختان بلوارها، خیابان ها، حاشیه معابر و درختان بوستان های سطح شهر پلاک کوبی می شوند.
وی هدف از پلاک کوبی درختان این شهر را استخراج آمار و اطلاعات مربوط به درختان موجود در سطح معابر و سطوح فضای سبز و پارک ها عنوان کرد و افزود: در کنار این کار، شناسنامه سلامت درختان نیز استخراج می شود.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش ساخت و سازهای جدید در شهرها، کاهش بارندگی، پایین رفتن سطح آب‎های زیر زمینی و ریزگردها اهمیت و ارزش درختان به خصوص درختان قطور و کهنسال افزایش می یابد.
رحمت آبادی با بیان اینکه این اقدام در راستای جلوگیری از قطع بی رویه درختان انجام می شود گفت: در این طرح عواملی نظیر نام گونه، نشانی محل درخت، محیط بن، فرم درخت، درگیری با شبکه برق و نحوه آبیاری برای هر درخت مورد پایش و ثبت قرار می‎گیرد.
سرپرست شهرداری کنگاور خاطرنشان کرد: کنگاور جزو شهرستان هایی است که از نظر سرانه فضای سبز وضعیت خوبی دارد برای حفظ و نگهداری این میزان فضای سبز باید براساس قانون عمل کنیم.
رحمت آبادی از شهروندان خواست نسبت به حفظ درختان سطح شهر و افزایش آنان با کاشت در معابر مقابل منزل مسکونی خود کوشا باشند، به نحوی که این سرمایه عمومی از بین نرود.

منبع نوشته :ایرنا

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud