Header
Header
Header

چاه های آب کشاورزی دشت کنگاور تجمیع می شوند

 

 

 

به گزارش کنگاور اینفو معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کرمانشاه تاکید کرد: چاه های آب دشت کنگاور باید تجمیع شوند در غیر این صورت مجوزی برای استفاده مجدد به مالکان آنها داده نخواهد شد.

images (1)

محمود رضا شهلایی روز یکشنبه در شورای حفاظت آب کنگاور افزود: دشت وسیع کنگاور جز دشت های ممنوعه استان است که به همراه دو دشت دیگر در استان به عنوان پایلوت انجام پروژه های تعادل بخشی قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: در دشت کنگاور چاه های زیادی در حریم قرار گرفته اند و بسیار به هم نزدیک هستند که باید تجمیع شوند.
معاون مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمانشاه در ادامه به تغییرات اقلیمی کشور ایران اشاره کرد و گفت: ایران به دلیل داشتن تغییرات اقلیمی از جمله کاهش بارندگی و برداشت های غیرمجاز از منابع زیرزمینی با بحران آب مواجه است.
شهلایی خاطرنشان کرد: دولت یازدهم با جدیت پیگیرمعضل کم آبی هست و با برگزاری ۱۰ جلسه شورای عالی آب به دنبال احیای ارزش اقتصادی آب است و معتقد است به آب باید به عنوان یک کالای راهبردی نگاه و آن را قیمت گذاری کرد.
وی با بیان اینکه بارندگی های امسال در استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته گفت: اگر مدیریت مصرف به درستی رعایت نشود دچار بحران شدید آب در استان خواهیم شد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کرمانشاه یادآور شد: مقابله با چاه های غیرمجاز، عدم تحویل سوخت به چاه های غیرمجاز، کنترل بهره برداری از آب چاه ها، اجرای طرحهای تعادل بخشی، نصب کنتورهای هوشمند و برق دار کردن چاه های مجاز مهمترین مواردی است که برای حفظ منابع آبی در دستور کار شورای حفاظت آب استان است.
مدیر امور آب منطقه ای کنگاور نیز وجود چاه های غیرمجاز در منطقه را تهدیدی جدی در کاهش آبهای زیرزمینی و کمبود آب چاه های بخش کشاورزی دانست.
محمود طاهرآبادی افزود: در راستای مقابله با بحران کم آبی در روزهای اخیر ۶ حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان کنگاور مسدود شده است.

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud