Header
Header
Header

استشمام بوی بهار در پاییز، چه مبارک سحری بود / خاطرات شیرین حضور رهبر انقلاب در کنگاور

 

۲۷ ام مهر ماه برای مردم کنگاور یادآور خاطرات شیرین حضور مقام معظم رهبری در این شهرستان است.
مردم کنگاور در حالی چهارمین سالروز حضور یار در دیار تدین و تمدن را جشن می گیرند که دستاوردهای مادی و معنوی این سفر به یاد ماندنی، چهره و سیمای این شهر را در حال تبدیل کردن به یک شهر پیشرو و آباد کرده است و اینک با گذشت چهار سال هنوز نیز شیرینی و حلاوت این حضور از خاطره مردم متدین کنگاور بیرون نرفته است.

81804819-70242068
در این روز شکوه بیعت و میثاق مردم دارالمومنین و ولایتمدار کنگاور با رهبرشان، رابطه مرید با مرادشان و خیل دلدادگان با پیر و مرشدشان و امت همیشه در صحنه دیار حاج آقا بزرگ عراقی با ولی امرشان بود که بیعتی شد مثال زدنی.
روز حضور از کاروان دلدادگان سنقری و مشتاقان صحنه ای، هرسینی، تویسرکانی و اسدآبادی گرفته تا خیل بی شمار مردمی که از کوی و برزن صحنه ای بیاد ماندنی را به نمایش گذاشته بودند که هیچ قلمی یارای وصف آن را ندارد.
در این سفر آحاد مردم کنگاور حق میزبانی را آنچنان بجا آوردند که ازدحام جمعیت در مسیر استقبال از امام و رهبرشان به عنوان برگ زرینی نه تنها در حافظه تاریخ آناهیتا، بلکه در حافظه تاریخ ایران زمین به عنوان روزی باشکوه ثبت و ماندنی شد.
مردم، رهبر خود را همچون نگینی درخشان از بدو ورود تا استادیوم شهید قلیوند در حلقه گرفته و یادآور این بیت است؛ رواق منظر چشم من آشیانه توست، کرم نما و فرود آ که خانه، خانه توست.
دیدار صمیمانه ایشان با عموم مردم در استادیوم شهید قلیوند موجب غرور و افتخار و در عین حال نشاط و همدلی و اتحاد مردم و مسئولین از یک سو و از منظر دیگر احساسی آرامش بخش و معنویتی کم نظیر را در سطح منطقه به ارمغان آورد.
سفر پربرکت مقام معظم رهبری به دروازه استان کرمانشاه، مصوباتی را نیز در زمینه های مختلف به ویژه در بخش عمرانی در برداشت که بی شک باعث رونق و شکوفایی هر چه بیشتر در زیرساخت های شهرستان کنگاور شد که تاکنون ۳۵ درصد آن اجرایی شده و به بار نشسته و باقی مانده آن نیز در دست اقدام و اجرا می باشد.
از جمله این پروژه های عمرانی، احداث ساختمان مرکزی هلال احمر است، اجرای طرح های هادی روستاهای فشخوران، کوچه و علی آباد از دیگر پروژه های مصوب این سفر است که به علت مشکلات زیاد جزء اولویت ها قرار گرفت.
در همین راستا توسعه و بازسازی اورژانس بیمارستان کنگاور و تامین تجهیزات بیمارستانی که کندی پیشرفت آن موجب گلایه مردم شده بود به بهره برداری رسید.
احداث سه زمین ورزشی رو باز در روستاها و بهسازی و آسفالت راه های روستایی روستاهای وناکوه و سرخلج که سالیان سال مورد کم لطفی قرار گرفته بودند از دیگر پروژه های اجرا شده است.
همچنین به گفته شریف خسروی فرماندار کنگاور احداث واحد های مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی، راه اندازی فرستنده دیجیتال تلویزیونی، اعطای تسهیلات اشتغال زایی و کمک های بلاعوض و همچنین کمک به تجهیز کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان نیز از دیگر مصوباتی است که اجرا شده است.
به گفته خسروی تعداد ۲۲ پروژه مهم دیگر نیز در دست اجراست که از مهمترین آنها می توان به احداث هنرستان فنی حرفه ای دخترانه، احداث دبیرستان ۱۵ کلاسه شهید فهمیده، احداث سالن ورزشی سقف بلند، احداث ساختمان آموزشی دانشگاه پیام نور، گاز رسانی به ۱۷ روستای شهرستان، اجرای عملیات آبخیز داری توسط منابع طبیعی و تکمیل تاسیسات فاضلاب شهری اشاره کرد.
اجرا و تکمیل پروژه های نیمه کاره باقی مانده باعث می شود که در نهایت شهرستان کنگاور ۴۲۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال جذب اعتبار را از محل این سفر پرخیر و برکت داشته باشد.
به هر حال با توجه به فرا رسیدن چهارمین سالروز سفر مقام رهبری به کنگاور بر همگان به ویژه مسئولین استان است تا ضمن گرامیداشت این سفر در راستای تکمیل شدن قطعی مصوبات تلاش کرده و انتظار می رود تا مدیران ذیربط بخش های فرهنگی و اطلاع رسانی و رسانه ها و به ویژه صدا و سیمای مرکز کرمانشاه، نیز به تبیین ابعاد این سفر و همچنین سخنان حکمت آمیز معظم له با اقشار مختلف مردم و همچنین نظرات کارشناسی ایشان در باره مسائل مختلف کنگاور مثل جایگاه مهم کنگاور بر سر راه زائران کربلا و در باره علما ومشاهیر این شهرستان عنایت خاصی داشته و برای ماندگار شدن این سفر باشکوه بیش از پیش برنامه ریزی و تلاش نمایند.
به امید حضور دگر بار یار، برای دیدار از دیار دارالمومنین کنگاور و به امید آن که بار دیگر کرم نمایند و فرود آیند.
مجید رحمتی خبرنگار ایرنا مرکز کرمانشاه

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud