Header
Header
Header

از دستفروشان و وانتی‌ها ماهی نخرید

 

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از مردم خواست از خرید ماهی و شیلات از دست‌فروشان یا فروشندگانی که با وانت اقدام به فروش ماهی می‌کنند، خودداری کنند.

نادر پرور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کرمانشاه، با اشاره به خودروهای سیاری که در نقاط مختلف شهر ماهی عرضه می‌کنند، افزود: این ماهی‌ها به هیچ عنوان مورد تایید دامپزشکی نیست و مردم باید از خرید آن خودداری کنند.

وی ادامه داد: این ماهی‌ها در شرایط غیراستاندارد و خارج از یخچال بهداشتی عرضه می‌شوند و بوی کهنگی می‌دهند.

مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه با اشاره به قیمت پایین این ماهی‌ها، خاطرنشان کرد: مردم نباید سلامت خود را بخاطر بهای ارزان‌تر ماهی به خطر بیندازند، زیرا علاوه بر اینکه این ماهی‌ها در شرایط غیراستاندارد نگهداری می‌شود، مشخص نیست که بیماری هم دارند یا نه؛ حتی سلامت افرادی که ماهی را به این شکل عرضه می‌کنند مورد تایید نیست.

پرور با بیان اینکه دامپزشکی تنها بر مراکز مجاز و معتبر که دارای مجوز هستند نظارت دارد، عنوان کرد: در کرمانشاه ۳۰ مرکز عرضه شیلات داریم که دامپزشکی بر آنها نظارت دارد. خودروهای سیار تحت نظر دامپزشکی نیستند و هیچ نظارتی بر آنها نمی‌شود.

مدیر کل دامپزشکی کرمانشاه افزود: برخورد با این خودروها در دستور کار قرار دارد و این کار نیازمند همکاری اجرائیات شهرداری و مرکز بهداشت نیز هست.

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud