Header
Header
Header

انتشار تصویر جوان بستری شده در بیمارستان شهید چمران کنگاور خلاف قانون است و پیگرد قضایی دارد

 

به گزارش کنگاور اینفو روز گذشته تصویر جوانی که در بیمارستان شهید چمران کنگاور بستری بود و گویا هویت آن مشخص نبود در شبکه های اجتماعی این شهرستان برای مشخص شدن هویت این فرد دست به دست می شد.

ghanon

 

دکتر پیمان پاکزاد سرپرست شبکه بهداشت کنگاور در گفتگور با خبر نگار کنگاور اینفو از غیر قانونی بودن انتشار تصویر جوان بستری شده در بیمارستان شهید چمران خبر داد و اظهار داشت: متاسفانه چند روزی است که شاهد انتشار تصویر جوان بستری شده در گروه های مختلف فعال در فضای مجازی بخصوص تلگرام هستیم که عملی زشت و غیر قانونی است.

 

ایشان با تاکید بر اینکه شهروندان از انتشار این تصویر جدا خود داری کنند تصریح کرد: ما با تمام توان با عاملان انتشار این تصویر برخورد خواهیم کرد و تمامی پرسنلی که به این مساله مربوط میشوند برخورد قضایی و محاکمه خواهند شد چرا که این حرکت کاملا غیر اخلاقی و خلاف اسلام و قوانین نظام پزشکی می باشد.

 

دکتر پاکزاد اظهار داشت: متاسفانه فرهنگ برخورد با چنین فضاهایی در میان مردم بسیار ضعیف است و شهروندان به خیال خودشان یک عمل خوب انجام میدهند اما باید متوجه این قضیه باشند که تا از موضوعی مطمئن نباشند و یا قانون آن را متوجه نباشند نباید به کپی کردن و انتشار آن اقدام کنند چرا که در بسیاری از موارد خلاف قانون عمل میکنند و علاوه بر زیر پا گذاشتن قوانین کشور؛ ممکن است خود را دچار گرفتاری های قضایی کنند.

 

ایشان تصریح کرد:ما در طول سال بارها با اینطور مسائلی برخورد میکنیم که با همکاری پلیس و دستگاه های مربوطه مشکل را رفع میکنیم؛و حفظ حریم بیماران و مراجعه کنندگان برای ما یک قانون الزامی است.

 

سرپرست شبکه بهداشت اظهار داشت: با تمام توان پیگری این موضوع در دستور کار ما قرار گرفته و با همه کسانی که به نحوی در انتشار این تصویر دخالت داشته اند برخورد قاطع خواهد شد تا درس عبرتی شود که دیگر چنین عمل اشتباهی انجام نشود.

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud