Header
Header
Header

جزییات نشست خبری امروز رییس ستاد انتخابات کشور + انتخابات الکترونیکی

 

به گزارش کنگاور اینفو به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد حسین مقیمی در نشست خبری پیش بینی کرد ۴۸۰۰  تا ۵ هزار نفر برای انتخابات مجلس نام نویسی کنند.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری هفتم اسفند برگزار می شود.

وی با بیان اینکه از ۲۵ مرحله انتخابات ۲۳ مرحله به صورت ماشینی برگزار می شود و فقط رای گیری و شمارش آرا به صورت دستی است، گفت: انتخابات مجلس گذشته در ۱۴ حوزه و هزار و ۴۰۰ شعبه با ۲ هزار و ۵۰۰ ماشین الکترونیکی برگزار شد.
مقیمی افزود: امسال تا یک سوم رای گیری ها به صورت الکترونیکی انجام می شود و سخت افزار این روند تهیه و به تایید کارشناسان وزارت کشور و شورای نگهبان رسیده است و باید نرم افزار آن را نیز طبق برنامه زمان بندی شده تهیه کنیم.
وی گفت: براساس نظر رئیس جمهور صندوق های شفافی نیز برای اخذ رای از مردم درنظر گرفته شده که قابلیت شفافیت و مخفی بودن رای را نیز دارد و اکنون درحال ساخت است.
رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: نرم افزار رای گیری به صورت الکترونیکی از ابتدا تا انتها توسط کارشناسان داخلی تهیه شده است و از نظر علمی در این زمینه کمبودی نداریم.
مقیمی گفت: ۹۶۰ هزار نفر برای برگزاری انتخابات در هیئت های اجرایی فعالیت می کنند.
وی افزود: دولت نیز اعتبار لازم را برای برگزاری انتخابات تا یک سوم رای گیری به صورت ماشینی و الکترونیکی در نظر گرفته است که این مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان است.
مقیمی آموزش مسئولان برگزاری انتخابات، فرمانداران و دیگر عوامل را اصلی ترین برنامه این ستاد اعلام کرد و گفت: حتی برای فرمانداران نیز آزمونی با صد سوال درباره قانون انتخابات برگزار شده است و ۲۷۰ مربی نیز درحال تربیت و آموزش کادرهای آموزشی انتخابات هستند.
وی همسان سازی قانون انتخابات مجلس و خبرگان برای اینکه یک هیئت اجرایی بتواند هر دوی آنها را برگزار کند، تهیه و تنظیم لایحه قانون جامع انتخابات و تقدیم آن به دولت، تهیه اصلاحیه قانون انتخابات خبرگان و اصلاح قوانین انتخابات برای برگزاری انتخابات الکترونیکی را از جمله اقدامات لازم درباره انتخابات ۷ اسفند امسال برشمرد .
مقیمی افزود: انتخابات در حوزه هایی که به صورت الکترونیکی برگزار می شود با ارائه شناسنامه و اصل کارت ملی امکان پذیر است و سازمان ثبت احوال کشور آمادگی صدور کارت ملی برای افراد متقاضی را پیش از انتخابات و در کوتاه ترین زمان ممکن دارد.
وی از نخبگان و افراد با صلاحیت برای نام نویسی در انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی دعوت کرد.

 

کاندیداهایی که پیش بینی می شود در حوزه انتخاباتی کنگاور صحنه و هرسین ثبت نام کنند و در حال حاضر در حال برگزاری جلسات و سنجش افکار هستند آقایان حاج حسن سلیمانی و شیخ وحید احمدی هستند که به طیف سنتی از آنها یاد می شود و همچنین آقایان دکتر حسن زاده و آقای علی رضایی می باشند.

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud