Header
Header
Header

پیش‌بینی تولید ۲۰۰ کیلوگرم زعفران در‌ استان + کنگاور

 

 

به گزارش کنگاور اینفو مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش‌بینی کرد، امسال ۲۰۰ کیلوگرم زعفران در این استان تولید شود.

حمیدرضا جهانگیری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، سطح زیر کشت زعفران این استان را ۸۰ هکتار اعلام کرد و افزود: میانگین عملکرد زعفران چهار کیلوگرم در هکتار است.

جهانگیری از کشت زعفران در استان کرمانشاه به عنوان کشتی نوپا یاد کرد و افزود: با توجه به نیاز آبی پایین زعفران، این محصول به عنوان نماد اقتصاد مقاومتی در بخش باغبانی استان کرمانشاه انتخاب شده است.

زعفران

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در خصوص برنامه‌های توسعه کشت زعفران نیز گفت: در صورت حمایت جدی از کشت این محصول اقتصادی، برای اضافه شدن بین ۱۲۵ تا ۲۰۰ هکتار به سطح زیر کشت زعفران در سال آینده برنامه ریزی شده است.

جهانگیری با اشاره به اینکه بجز مناطق گرمسیری استان همچون شهرستان قصرشیرین و قسمت‌های گرمسیر شهرستان‌های سرپل ذهاب و گیلانغرب مابقی شهرستان‌ها قابلیت کشت زعفران دارند، گفت: در صورت تمایل کشاورزان پیاز زعفران جهت کاشت در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

به گفته وی، بیشترین سطح زیر کشت زعفران در استان کرمانشاه در شهرستان‌های کرمانشاه، کنگاور و صحنه است.

وی کیفیت زعفران تولیدی در استان را منحصر به فرد و بسیار بالا ارزیابی کرد و افزود: زعفران تولیدی در این استان در فهرست انواع مرغوب زعفران در کشور قرار داد.

به گفته مدیر باغبانی استان کرمانشاه، برداشت زعفران در استان کرمانشاه از دهم آبان ماه آغاز شده و بسته به شرایط تا ۲۰ روز دیگر ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud