Header
Header
Header

دو طرح نیمه تمام ورزشی کنگاور کی به سرانجام خواهند رسید؟

به گزارش کنگاور اینفو : یکی از مهم ترین مشکلات ورزش کنگاور عدم تکمیل برخی پروژه های عمرانی و ورزشی است که باید مورد توجه مسئولین ورزشی ذیربط قرار بگیرد.
فرهاد سال افزون مسئول نظارت فنی بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان کنگاور دارای دو پروژه عمرانی و ورزشی است که هر دو به صورت جدی در دستور کار اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه قرار دارد.

سال افزون از احداث سالن سقف بلند ورزشی به عنوان یکی از پروژه های عمرانی در شهرستان کنگاور، خبر داد و گفت: بودجه این پروژه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است که تا کنون با همت و تلاش دست اندرکاران و تامین به موقع اعتبار مورد نیاز آن، ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
salon_varzeshi

وی در ادامه گفت: یکی دیگر از پروژه های مربوط شهرستان کنگاور، احداث سالن ورزشی و تمرینی سقف کوتاه این شهرستان است که متاسفانه به علت عدم تامین اعتبار مورد نیاز و به موقع، روند کندی در مراحل ساخت دارد.

مسئول نظارت فنی بر اماکن ورزشی استان کرمانشاه ضمن اشاره به اینکه تامین اعتبار لازم و به موقع اساس کار در ساخت پروژه های عمرانی و ورزشی است، گفت: این پروژه به علت کمبود بودجه، در حال حاضر فقط ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امید است با تامین اعتبار به موقع و لازم آن، پروژه فوق هر چه سریعتر به مرحله بهره برداری برسد.

اختصاص مبالغ ناچیز و اندک مهمترین علت کندی روند کار است

شهرام منوچهر آبادی مهندس ناظر پروژه عمرانی و ورزشی در شهرستان کنگاور، در این خصوص به خبرنگار مرصاد اسپرت گفت: عملیات اجرایی این پروژه از ابتدای سال ۹۲ با انجام اقداماتی نظیر پی سازی، آرموتوربندی و بتون ریزی و تهیه و نصب سوله آغاز شده است.

منوچهر آبادی ضمن اشاره به ملی بودن این پروژه عمرانی گفت: اعتبار این پروژه عمرانی از دور دوم سفر ریس جمهوری سابق است که باید از طریق وزارت ورزش و جوانان در اختیار ما قرار داده شود.

وی از اعتبار ۳۴۰ میلیون تومانی این پروژه خبر داد و گفت: تا این مرحله از کار ۱۲۰ میلیون تومان هزینه شده است که تکمیل و بهره برداری و همچنین ادامه کار آن نیاز به اعتبار ۲۲۰ میلیون تومانی دیگر دارد.
منوچهر آبادی تخصیص اعتبارات اندک در طی سال را از مهمترین علت های روند کند این پروژه دانست و گفت: متاسفانه اعتبارات مورد نیاز جهت ادامه کار این پروژه به صورت سالانه و تنها با اختصاص مبلغی ناچیز تعلق می گیرد که این امر خود سبب کندی و تحویل دیر هنگام کار شده است.
اعتبار لازم برای تکمیل پروژه شهرستان کنگاور با سفر ریاست جمهوری به کرمانشاه مشخص و معین خواهد شد
مجتبی جوهری رییس اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه نیز در این خصوص گفت: در بحث پروژه های عمرانی و ورزشی یقینا مهمترین مسئله، وجود اعتبار و بودجه لازم برای تکمیل کردن ساخت و ساز است.

وی افزود: در استان کرمانشاه تمامی پروژه هایی که اعتبار آنها از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است به علت اینکه اعتبار و بودجه لازم در اختیار مسئولین ذیربط قرار گرفته است درصد پیشرفت کار بالایی داشته اند.
جوهری تاکید کرد: تا جایی که بودجه و اعتبار یک پروژه در اختیار ما قرار بگیرد کار روند رو به رشد دارد و زمانی که بودجه لازم اختصاص داده نشود و اعتبار نباشد یقینا کار به کندی به مرحله بهره برداری خواهد رسید.
وی ضمن اشاره به پروژه احداث سالن ورزشی و تمرینی سقف کوتاه شهرستان کنگاور، خاطر نشان کرد: اعتبار این پروژه مورد نظر از سفرهای دور دوم ریاست جمهوری وقت به استان کرمانشاه در نظر گرفته شده است که مبالغ ناچیزی در ابتدای سال به آن تعلق می گیرد که البته کفاف ادامه و تکمیل کار را نمی دهد.
رییس اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه در ادامه گفت: بر اساس رایزنی ها و مکاتبات صورت گرفته با مقامات ذیربط، انشااله اعتبار لازم برای تکمیل این پروژه در شهرستان کنگاور با سفر ریاست جمهوری به کرمانشاه مشخص و معین خواهد شد و در این راستا اداره و ورزش و جوانان از هیچ اقدام و رایزنی کوتاهی نخواهد کرد.

کنگاور اینفو – شهرستان کنگاور

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud