Header
Header
Header

برنامه های در دست اقدام شهردار جدید کنگاور

به گزارش کنگاور اینفو: مولایی شهردار جدید کنگاور در جمع خبرنگاران برنامه های در دست اقدام خود را تشریح نمود.

مولایی شهردار جدید کنگاور در دوره های دوم، سوم و چهارم عضو شورای شهر کنگاور بوده و تاکنون چهار دوره یک ساله ریاست شورای شهر کنگاور را بر عهده داشتنه و جمعا با داشتن ۱۴ سال سابقه عضویت در شورای شهر؛ یکی از افراد با تجربه کنگاور در امور اجرایی به حساب می آید.

اردشیر مولایی رئیس جدید شهرداری کنگاور در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت:خدا را شاکرم که بازهم از مسیر دیگری در خدمت شهروندان عزیز کنگاور باشم و با توکل به خدا و همکاری مردم و مسئولین بتوانم در مدتی که در این سمت حضور دارم از هیچ تلاشی دریغ نکنم چرا که خود را خادم مردم میدانم.

ایشان نگاه امیدوارانه به آینده بسیار لازم دانست و اظهار داشت: در راستای خدمات شهری، عمران،فرهنگی و مسائل ترافیکی در سطح شهر و سایر امور شهر باید با برنامه ریزی پیش رفت؛هرچند که سختی های زیادی بر سر راه خواهد بود که امیدوارم با همدلی و همزبانی مردم و تعامل ادارات توان این را داشته باشیم که بر مسائل و مشکلات چیره شویم.

مهمترین دغدغه من ترمیم حفاری های سطح شهراست
شهردارجدید کنگاور رسیدگی به وضعیت آسفالت حفاری های سطح شهر را از مهمترین برنامه های ابتدای کار خود دانست و اظهار داشت: برنامه هایی برای خرید آسفالت و قیر جهت ترمیم این مسیر ها انجام شده البته باید مد نظر داشته باشیم که مبلغ موجود دارایی های شهر داری جمعا ۲۷ میلیون تومان و بدهکاری آن حدود یک میلیارد و ۸۳۳ میلیون تومان می باشد و این وضعیت مطلوبی نیست،اما تلاش ما بر این است که قبل از شروع شدن فصل سرما ترمیم این مسیر ها را شروع کنیم.

وی تصریح کرد: نباید اجازه داد که چنین وضعیتی ابجاد شود واگر کاری انجام میشود باید به موقع ترمیم و بازسازی شود چرا که این گونه موارد در ذهن مردم باقی خواهد ماند و موجب نارضایتی از شرایط موجود میشود.

شهردار کنگاور اظهار داشت: در رابطه با نهضت آسفالت ما قصد داریم تا واحد عمران را مکلف کنیم که تمام خیابان های سطح شهر،شهرک ها و کوچه و پس کوچه ها که نیاز به آسفالت و یا ترمیم دارند را پس از برسی های اولیه که آیا این نقاط نیاز به حفاری ندارند را ترمیم کنیم؛اما با ید توجه داشته باشیم که در همه نقاط شهر و با نگاه عادلانه با این قضیه بپردازیم چراکه توزیع عادلانه امکانات از اهداف بنده می باشد.
ایشان اولویت آسفالت معابر را با حفاری های سطح شهر دانست و اظهار داشت:ما در ابتدا باید موانع آسایش مردم و عامل نارضایتی را بهبود دهیم سپس به مسائل دیگر بپردازیم و با توجه به اولویت به صورت سریع و بسیجی وار نهضت آسفالت را پیش ببریم؛در حال حاضر مهمترین دغدغه ما بحث ترمیم حفاری ها می باشد که هرچه سریعتر باید این وضعیت بهبود یابد.
مولایی در رابطه با وضعیت دفع زباله شهر اظهار داشت: از مهمترین مسائلی که شهرداری با آن درگیر است محل دفع زباله می باشد،در سال های اخیر که زباله های در منطقه نزدیک شهر دفع میشد هرچند که از لحاظ مسیر کوتاه بود اما با ایجاد آلودگی مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده بود که همان موقع به یکی از دغدغه های خود بنده به عنوان شورای شهر تبدیل شده بود؛در حال حاضر با انتقال آن به دو راهی نهاوند از مشکلات کاسته شده است.
ایشان تصریح کرد: این محل نیز مشکلات خاص خود را دارد و مهم ترین آن مسیرطولانی و نا مساعد بودن جاده می باشد چرا که بیش از ۳ کیلومتر آخر آن نیاز به زیرسازی دارد که باید مورد برسی و ترمیم قرار گیرد.

اردشیر مولایی رفت و روب دسته جمعی محلات را یکی دیگر از برنامه های مورد نظر خود دانست و اظهار داشت: با توجه به وسعت مناطق شهر و محدودیت توان رفتگرها در پاکیزگی کامل قسمت های محول شده با آنها؛قصد داریم که به صورت هفتگی با فرستادن همه رفتگران یک محله از شهر را کاملا نظافت کنیم تا هم در پاکیزگی شهر تاثیر داشته باشد هم کمکی به عزیزان زحمت کش ما در قسمت نظافت شده باشد.

انتقال ساختمان شهرداری در اولین فرصت
مولایی از انتقال شهرداری به ساختمان قبلی دانشگاه آزاد واقع در بلوار انقلاب خبر داد و گفت: در حال حاضر این ساختمان که متعلق به شهرداری می باشد برای استقبال از زائران اربعین در نظر گرفته شده که انشاالله قدم این عزیزان موجب تبرک این مکان شود و بعد از آن هم در اولین فرصت شهرداری را به این قسمت انتقال خواهیم داد.

شهردار کنگاور همچنین از جمع آوری علف های هرز موجود در خیابان های شهر خبر داد و تصریح کرد: برسی این مساله بر عهده خدمات شهری می باشد اما برای انجام بهتر و کامل آن ما نیرو های فضای سبز را هم به کار گرفته ایم تا وضعیت برخی پیاده روهای ما که مملو از علف های هرز می باشد، از حالتی که بسیار نامطلوب است خارج شود.

وی همچنین برخی از برنامه های خود را به صورت کوتاه اعلام کرد از قبیل: چاره اندیشی جهت جمع اوری آبهای سطهی که در مواقع بارندگی شکل بسیار نا مناسبی به خود میگیرد،طرح جمع آوری چشمه های جاری در سطح شهر،تکمیل ساختمان نیمه کاره شهرداری وا قع در پایانه هم جهت پارکینگ هم جهت ایجاد پاساژ و تجاری سازی،توسعه فضای ورزشی،توسعه و حمایت برنامه های فرهنگی و بسیاری از برنامه هایی که بعدا به صورت عملی اجرا خواهد شد

شهر خوب ساختنی است
شهرداری کنگاور در پایان اظهار داشت :ما برای خدمتگذاری به شهروندان آماده ایم و از با تمام وجود و مستحکم در مسیر خدمت رسانی حرکت خواهیم کرد؛ اما از مردم هم انتظار داریم که با ما همکاری کنند و ما را در این راه یاری کنند و اگر مشکل یا انتقادی هست به صورت سازنده به ما انتقال دهند چرا که یک شهر خوب ساختنی است نه یافتنی.

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud