Header
Header

گلایه فرماندار کنگاور از بی‌توجهی به معبد آناهیتا

 

فرماندار کنگاور از بی‌توجهی مسئولین میراث فرهنگی به پروژه ساماندهی معبد آناهیتا گلایه کرد.

شریف خسروی اظهار کرد: معبد آناهیتا یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های تاریخی کرمانشاه است که در ایام مختلف سال پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است.

وی ادامه داد: از آنجایی که این معبد تاریخی ارزشمند به علت وقوع زلزله سالیان دور دارای شکل و شمایل مناسبی برای جذب توریست نیست، مردم کنگاور سالهاست که مطالبه بازسازی، مرمت و ساماندهی این مجموعه تاریخی را از مسئولین ذیربط دارند.

 

778-11

فرماندار کنگاور اظهار کرد: به همین منظور و با پیگیریهایی که انجام شد مبلغ ۱۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی به ساماندهی معبد آناهیتا اختصاص یافت و تا آنجایی که من اطلاع دارم امسال تاکنون پنج میلیارد ریال آن تخصیص یافته است. از مجموع این مبلغ تخصیص یافته به اداره کل میراث فرهنگی استان تاکنون هیچ هزینه‌ای برای ساماندهی معبد آناهیتا صورت نگرفته است.گویا اداره کل میراث فرهنگی استان این مبلغ را بابت تملک یک دنده کبابی در تاق بستان کرمانشاه هزینه کرده است.

وی با بیان اینکه ساماندهی معبد آناهیتا جزو مطالبات اصلی مردم شهرستان است، گفت: متاسفانه در سفر یک روزه استاندار کرمانشاه به کنگاور و برگزاری جلسه شورای اداری این شهرستان، مدیرکل میراث فرهنگی استان حضور نداشت که بتوانیم موضوع ساماندهی معبد آناهیتا را دنبال کنیم.

خسروی ضمن گلایه از مسئولین میراث فرهنگی استان اظهار کرد: انتظار ما از مسئولین میراث فرهنگی استان این است که هرچه سریعتر کار ساماندهی معبد آناهیتا را آغاز کنند.

منبع نوشته :ایسنا

مطالب مرتبط:

1 دیدگاه

  1. ناشناس

    جناب فرماندار
    به نظر من -و همچنین خیلی از کنگاوری ها -شهر کنگاور اگر ضمیمه استان همدان شود پیشرفتش بهتر خواهد شد. در طی سالیان سال و تحت قیمومیت کرمانشاه همیشه درجا زده است. اگر معبد آناهیتا کمی آنطرف تر و در استان همدان بوده آنگاه آوازه جهانی اش را می دیدید. نگاهی به وضعیت شهرهای استان همدان از جمله تویسرکان و نهاوند بیندازید و آنها را با کنگاور مقایسه کنید به نتیجه میرسید. از نظر فرهنگی و زبانی نیز کنگاور به نهاوند، تویسرکان و همدان مشابهت تام دارد تا کرمانشاه….

    پاسخ

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud