Header
Header
Header

رازانی استاندار کرمانشاه: معبد آناهیتا می تواند نقشی محوری در توسعه کنگاور ایفا کند

استاندار کرمانشاه گفت: معبد آناهیتا یک مجموعه تاریخی بسیار ارزشمند است که می تواند نقشی محوری در توسعه کنگاور ایفا کند.

به گزارش کنگاور اینفو ؛ رازانی در نشست شورای اداری شهرستان کنگاور گفت: گردشگری یکی از محورهای اصلی توسعه استان است و معبد آناهیتا نیز با توجه به قابلیت های ممتازی که دارد می تواند نقش مهمی در توسعه شهرستان کنگاور بازی کند.
وی با تاکید جدی بر این نکته که اعتبارات تخصیص یافته به مجموعه های تاریخی بسیار مهمی همچون معبد آناهیتا نباید به شهرستان دیگری جا به جا شود اظهار کرد: هر شهرستانی اعتبارات خاص خود را دارد و بر همین مبنا است که برای توسعه و ساماندهی حوزه های مختلف برنامه ریزی صورت می گیرد.معبد آناهیتا در کانون توجه مدیریت ارشد استاناستاندار کرمانشاه در ادامه از توجه جدی مدیریت ارشد استان به مجموعه تاریخی آناهیتا خبر داد و عنوان کرد: در آینده منابع اعتباری به گونه ای تخصیص داده می شوند که زمینه ارتقای وضعیت این مجموعه و همچنین رونق گردشگری در این شهرستان فراهم شود.
این مدیر ارشد همچنین گفت: با توجه به اهمیت بسیار زیاد معبد آناهیتا در حوزه گردشگری برنامه ساماندهی این مجموعه در کارگروه گردشگری به شکل ویژه دنبال می شود.
دکتر رازانی در ادامه به تشریح بازدید میدانی یک روزه از اماکن مختلف شهرستان کنگاور پرداخت و گفت: در این بازدید میدانی مشکلات و مسایل موجود با دقت مورد بررسی قرار گرفت و یک برداشت و نمای کلی از امکانات و استعدادهای این شهرستان به دست آمد.
بازدیدهای منظم از شهرستان ها ، وی در ادامه با تاکید بر تداوم سفرهای استانی اظهار کرد: در همین راستا طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مدیریت ارشد استان هر شش ماه یکبار به تمامی شهرستان ها سفر کرده و از نزدیک به بررسی مشکلات و مسایل موجود می پردازد.
استاندار کرمانشاه بهره گیری از تمامی امکانات موجود برای رفع محرومیت های و مشکلات استان و به ویژه شهرستان ها را یکی از برنامه های کاری خود دانست و گفت: مدیران باید به دنبال ارایه راهکارهایی برای حل مشکلات موجود باشند ولی متأسفانه برخی به دنبال یافتن بهانه هایی برای توجیه امکان پذیرنبودن کارها هستند در حالی که می توان به دنبال دلایلی برای انجام آن ها گشت.
رازانی در ادامه خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه ها و ادارات مختلف آنچه را که در توان دارند به صحنه آورده و از این منظر به مسایل نگاه کنند و با جدیت به سمت رفاه و حل مشکلات مردم گام بردارند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با مثبت ارزیابی کردن نشست با اقشار مختلف شهرستان کنگاور اظهار کرد: طبق برنامه در هر سفر شهرستانی نشستی با حضور اقشار مختلف برگزار می شود تا مدیریت ارشد استان از نظرات آن ها در حوزه های مختلف آگاه شود. امروز نیز در این نشست چند ساعته نکات و موضوعات بسیار راهگشایی توسط حاضرین مطرح شد که در برنامه ریزی های آتی آن ها را به کار خواهیم گرفت.
این مدیر ارشد با تاکید بر لزوم تلاش برای حفظ سرمایه های موجود اظهار کرد: یکی از بازدیدهای امروز به اردوگاهی متعلق به آوارگان حلبچه اختصاص داشت. در این اردوگاه سرمایه گذاری بسیار وسیعی صورت گرفته است ولی متأسفانه اکنون به شکل متروکه درآمده است.
استاندار کرمانشاه با اشاره به این نکته که چنین بی تدبیری هایی در سیستم مدیریتی استان قابل توجیه نیست در ادامه خاطرنشان کرد: باید از این ندانم کاری ها و اتلاف منابع ارزشمند مالی در حوزه های مختلف مدیریتی به شدت اجتناب کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به لزوم بسنده نکردن به کارهای عمرانی اشاره کرد و گفت: انجام کارهای عمرانی و زیربنایی بسیار ارزشمند است ولی نباید به این سطح اکتفا کرد و برای بهبود وضعیت اقتصادی مردم و بالا بردن سطح رفاه اجتماعی نیز تلاش کنیم زیرا اگر محرویت ها همچنان ادامه داشته باشد کار خاصی صورت نگرفته است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مدیریت ارشد استان به دنبال تدوین برنامه ای برای ایجاد یک تحول اقتصادی در استان و شهرستان ها است.بررسی مشکلات مطرح شده در جلسه شورای اداری شهرستانبخش دیگری از نشست شورای اداری شهرستان کنگاور به بررسی مسایل و مشکلات موجود اختصاص داشت. یکی از موارد مهم مطرح شده موضوع انتقال محله غم تسلی به شهرک جدید بود. این محله بر یک تپه با شیب تند ساخته شده و این وضعیت کار خدمات رسانی را مشکل کرده است و از مشکلات اجتماعی متعددی برخوردار است. محل اسکان جدید در قالب ۴۱۲ واحد مسکونی پروژه مسکن مهر تعریف شده است.
در این نشست مقرر شد شهرداری ظرف مدت یک ماه وضعیت مالکیت اراضی مورد نیاز برای اجرای شبکه آب و فاضلاب را روشن کرده و پس از آن اجرای شبکه انشعابات صورت گرفته و در ادامه محوطه سازی توسط پیمانکار پروژه انجام شود.
همچنین موضوع شبکه آب و فاضلاب شهر کنگاور و شهرک حسن آباد، مشکل خدمات زیربنایی آب، برق و گاز شهر گودین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین مقرر شد موضوع ساماندهی مجموعه تاریخی آناهیتا به شکل ویژه در کارگروه گردشگری استانداری مورد بررسی قرار گیرد و برنامه های لازم در این زمینه تدوین شود.
آبرسانی و گاز رسانی به روستاهای شهرستان کنگاور، اصلاح هندسی و تأمین روشنایی نقاط حادثه خیز راه های شهرستان از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود که پیرامون حل آن ها تصمیمات لازم اتخاذ شد.گفتنی است استاندار کرمانشاه و هئیت همراه در ادامه سفر کاری یک روزه خود به شهرستان کنگاور برنامه های متعددی همچون بازدید از سد مخزنی آناهیتا، دیدار با خانواده جانباز، دیدار با مدیر حوزه علمیه شهرستان کنگاور، دیدار با نمایندگان اقشار مختلف مردم، افتتاح ساختمان هلال احمر، بازدید از سطح شهر و محله غم تسلی و پروژه مسکن مهر غم تسلی، بازدید از طرح ساماندهی سراب فش، بازدید از معبد آناهیتا و بازدید از اردوگاه آوارگان حلبچه و ملاقات و صحبت با مردم در شهر گودین و همچنین چند واحد تولیدی و پروژه عمرانی را در برنامه کاری یک روزه خویش داشت.

کنگاور اینفو – شهرستان کنگاور

منبع نوشته :moi.ir

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud