Header
Header
Header

لوگوی گوگل امروز به چه مناسبت تغییر کرد؟ +عکس متحرک

کنگاور اینفو : به نقل از آفتاب کرمانشاه گوگل امروز لوگو خود را به مناسب چهل و یکمین سالگرد کشف لوسی تغییر داده است. لوسی نامی است که به یکی از کامل‌ترین فسیل‌های یافت شده از موجوداتی که نیاکان انسان بوده نسبت داده شده است.

doodle-lucy_3507955a

دکتر جانسون در سال ۱۹۷۴ به همراه دانشجویش با قصد پیدا کردن استخوان به منطقه از قبل نشانه گرفته شده در استان حدر در اتیوپی رفتند، موفق به کشف بقایای لوسی شدند. حالا چهل و یکمین سالگرد این کشف مهم است.

آنها به صورت تصادفی درون گودال از پیش کنده شده، بخشی از استخوان یک بازو را پیدا کردند و لحظاتی بعد هم تکه‌ای از قفسه سینه، زانو و جمجمه در همان محل مشاهده شد.
در حین جست وجو، بیشتر از صد قطعه استخوان دیگر هم در همان محل توسط تیم دکتر جانسون کشف شد.. قطعات گردآوری شده ابتدا تحت عنوان «ال ۲۸۸-۱»، بایگانی و بعدها به عنوان لوسی، به مشهورترین و قدیمی‌ترین اجداد انسان شناخته شد که بیشتر از ۳/۲ میلیون سال قبل زندگی می‌کرده است.

 

15-11-24-182645lucy

مجسمه‌ای که بر اساس باسازی لوسی ساخته شده و در موزه علوم طبیعی هیوستون نگهداری می‌شود

لوسی در واقع نامی‌است که بر یک جنوبی‌کپی عفاری مؤنث که فسیل به‌نسبت کاملی از وی به دست آمده‌است نهاده‌اند. فسیل لوسی ۴۰ درصد دستگاه استخوانی این انسانسا را شامل می‌شود و یکی از کامل‌ترین فسیل‌های یافت‌شدهٔ نیاکان انسان است. جنوبی‌کپی عفاری با نام علمی Australopithecus afarensis گونه‌ای از سردهٔ جنوبی‌کپی است که از ۳/۷۶میلیون سال پیش تا ۲/۹۲ میلیون سال پیش در شمال کنیا و جنوب اتیوپی می‌زیست.

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud