Header
Header
Header

پیش بینی انتخاباتی متفاوت با توجه به تاثیر شبکه های ارتباطی و اجتماعی

 

به گزارش کنگاور اینفو به نقل از یکی از کارکنان وزارت کشور با بررسی اطلاعات میدانی و رصد تحرکات انتخاباتی در  مناطق مختلف کشور پیش بیتی شده است  این دوره از انتخابات مجلس که در اسفند ماه انجام می شود تفاوت های زیادی با دوره های قبل داشته باشد.

 

IMAGE635032747562915345

ایشان بابیان تغییراتی که در سطح جهانی در حوزه اجتماعی در حال رخ دادن است به این نکته اشاره کردند که موسسه های علوم اجتماعی که روند تغییرات جوامع را بررسی و زیر نظر دارند پیش بینی می کنند تکنولوژی های ارتباطی و تغییرات در جوامع سبب می شود افراد و تشکل های اجتماعی در مقابل دولت ها روز به روز قدرتمندتر شوند.
با توجه به اینکه چنین تعییراتی نیز در کشور ما مشاهده می شود و ارتباطات فرد به فرد دگرگون شده و تعدد منابع و سرعت دسترسی به اخبار و اطلاعات افزایش چشمگیری داشته است پیش بینی می شود چنین تحولاتی تاثیرات چشمگیری بر انتخابات مجلس داشته باشد. خوشبختانه به نظر می رسد در این زمینه شاهد تغییرات مثبتی باشیم از جمله شاهد انتخاب آگاهانه تر و مجلس توانمند تری نسبت به گذشته خواهیم بود.

شبکه های ارتباطی موبایل در مدت بسیار کوتاهی تحولی شگرف در گردش اطلاعات آزاد در کشور ایجاد کرده و سبب شده که افراد اطلاعات را از منابع بسیار زیادتر و با سرعت بالاتری دریافت کنند علاوه بر این مردم رفته رفته آموخته اند در فضای مجازی به هر نوع اطلاعات و تبلیغاتی توجه نکنند و به دنبال منابع معتبر باشند. هر چه مردم هوشنند تر باشند و اطلاعات صحیح تر و دقیق تری داشته باشند انتخاب هوشمندانه تری خواهند داشت و به دنبال این انتخاب پیشرفت هم حاصل خواهد شد.

افزایش دسترسی به فضای مجاری در منطقه ما و همچنین افزایش سطح سواد جامعه سبب شده که در این دوره از انتخابات نقش تبلیغات و مانور دادن کاندیداها در فضای مجازی بیش از پیش مورد توجه فعالین انتخابات قرار بگیرد و پایا پای روش های سنتی تبلیغات مثل دیدارهای چهره به چهره و چاپ بنر و پوستر و … این روش های جدید بر انتخابات اثر گذار باشند. از ویژگی های خاص تبلیغات در فضای مجازی جذب افراد نخبه تر جامعه می باشد که معمولا توانایی همراه کردن اطرافیان خود نیز دارا می باشند. البته ناگفته مشخص است که کاندیدایی موفق خواهد بود که از تمام ظرفیت های موجود برای جذب آرا استفاده کند.

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud