Header
Header
Header

میدان دام قدیم شهرستان کنگاور بازهم پلمپ شد

رئیس شبکه دامپزشکی کنگاور گفت: میدان دام قدیم این شهرستان به دلیل نداشتن پروانه بهداشتی دامپزشکی با اخذ دستور قضایی برای هشتمین بار پلمپ شد.

میدان دام

میدان دام

به گزارش کنگاور اینفو به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه : حسن صالحی چلچه روز پنجشنبه افزود: شبکه دامپزشکی کنگاور با اخذ دستور قضایی از دادستانی این شهرستان و طرح موضوع در شورای تامین این شهر، پس از انجام هفتمین پلمپ و فک غیرقانونی آن توسط متصدی واحد، موفق گردید در سوم آذر ۹۴ برای هشتمین بار واحد مذکور را پلمپ نماید.
وی اظهار کرد: براساس استعلام های صورت گرفته از ادارات محیط زیست، شبکه بهداشت، شهرداری و راه و شهرسازی، میدان دام سنتی کنگاور فاقد ضوابط قانونی است و همچنین به دلیل نداشتن مسئول فنی بهداشتی و تاسیسات مناسب نظیر حوضچه ضد عفونی درب ورودی و … فاقد شرایط لازم برای دریافت پروانه بهداشتی از دامپزشکی تشخیص داده شد.
دکتر صالحی گفت: این کشتارگاه حدود چهل سال قبل و با استانداردهای آن زمان جهت تامین نیازهای شهر احداث شده بود که به مرور زمان و بتدریج با افزایش جمعیت و توسعه شهر این محل کم کم به محدوده شهر پیوسته است و در حال حاضر در محدوده شهر قرار گرفته است و فقدان چاه سپتیک (تصفیه فاضلاب)است که در هنگام فعالیت کشتارگاه فاضلاب خام آن شامل: خون، محتویات شکمبه، روده و خونابه و نیز پساب ناشی از شستشوی لاشه ها و سالنهای کشتارگاه که دارای بار میکروبی بالایی می باشد، بدون هیچ گونه تغییری مستقیماً در کانال آب موجود در مقابل کشتارگاه عبور می کند، که این امر باعث آلودگی شدید زیست محیطی آب و خاک مصرفی کشاورزی در زمینهای زراعی می گردد، که خود تهدید جدی علیه سلامت جامعه و بهداشت عمومی می باشد.
لازم به ذکر است که براساس مصوبات جلسه مذکور گوشت قرمز مورد نیاز شهروندان کنگاور از طریق کشتارگاه صنعتی دام بیستون و با همکاری قصابان شهر کنگاور تامین خواهد شد. شهرداری کنگاور موظف شده است که خودرو سردخانه دار جهت حمل بهداشتی گوشت از کشتارگاه بیستون به شهر کنگاور را تامین نماید.
در پایان دکتر صالحی چلچه از همشهریان خواست که گوشت و فرآورده های دامی خود را از مراکز معتبر تحت نظارت سازمان دامپزشکی تهیه نمایند.ضمناً همشهریان می توانند هر گونه انتقاد؛ یا گزارش تخلف بهداشتی را با شماره تلفن۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه و یا با شماره تلفن ۴۸۲۲۲۰۰۴ شبکه دامپزشکی شهرستان کنگاور در میان بگذارند.

کنگاور اینفو – شهرستان کنگاور

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud