Header
Header
Header

جلسه دکتر رازانی استاندار کرمانشاه با مشاوران جوان فرمانداران شهرستان های مختلف استان برگزار شد

استاندار کرمانشاه معتقد است، در روند واگذاری پست های مدیریتی در سطوح مختلف اداری باید به جوانان اعتماد کنیم.

به گزارش کنگاور اینفو به نقل از آفتاب کرمانشاه دکتر اسدالله رازانی در جمع مشاوران جوان فرمانداران شهرستان های مختلف استان، یکی از مشکلات فعلی مجموعه مدیریتی را عدم اعتماد در سپردن پست های مدیریتی به جوانان دانست.

در این جلسه جناب آقای اسماعیل حجتی به عنوان مشاور جوان فرماندار کنگاور حضور داشتند.

 

IMG_20151201_140118

وی گفت: این رویه امروزه کشور را با مشکلی به نام پیر سنی و کهولت در مدیریت ها مواجه کرده که مشکلات زیادی را پدید آورده است.

وی در ادامه به تشریح روند جوان گرایی در سطوح مختلف مدیریتی در سال هایی ابتدایی پیروزی انقلاب پرداخت و تصریح کرد: در آن سال ها کشور با مشکلی به نام جوانی مدیریت مواجه بود زیرا آن زمان اغلب مدیران وابسته به رژیم سابق یا فراری بودند و یا اینکه در زندان به سر می بردند.

استاندار کرمانشاه افزود: این خلاء مدیریتی باعث شد بسیاری از پست های مدیریتی به جوانان که نقش بسیار پررنگی در پیروزی انقلاب داشتند سپرده شود و این رویه تا سال های بعد ادامه داشت.

به گفته رازانی، برخلاف آن سال ها امروزه در زمینه سپردن پست های مدیریتی حتی به جوانان تحصیل کرده و با دانشی که به مرز ۴۰ سالگی رسیده اند نیز اعتماد نمی شود.

رازانی اظهار کرد: در دولت قبلی بسیاری از نیروهای کارآمد از سیستم مدیریتی کنار گذاشته شده و نیروهای مستعد جوان نیز در بدنه مدیریتی دولت کمتر به کارگیری شده اند که این خلاء در دوران دولت تدبیر و امید به خوبی حس می شود.

 

IMG_20151201_140128

وی با تأکید بر این نکته که این خلاء باید به طریقی جبران شود اظهار کرد: مدیریت ارشد استان این مسئولیت را بر دوش خویش احساس می کند که برای فراهم کردن زمینه به کارگیری جوانان در سطوح مختلف مدیریتی تلاش کند.

استاندار کرمانشاه در ادامه ملاک جوانی را یکی از شاخص های انتخاب مدیران دانست و گفت: در این زمینه ساز و کاری طراحی خواهیم کرد که عرصه برای ورود جوانان به سطوح مختلف مدیریتی مهیا شود.

رازانی در ادامه خاطرنشان کرد: باید این روند را از بخشداری ها، فرمانداری ها و مدیریت های میانی آغاز کرد و به دیگر سطوح تسری داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه مدیریت ارشد استان مشتاق است از دیدگاه های جوانان پیرامون مسایل مختلف آگاه شود، ادامه داد: جوانان به دلیل مشغله کمتر می توانند با آسودگی خاطر بیشتری به آسیب شناسی مشکلات در حوزه های مختلف بپردازند و در دیدارها، نشست ها و همایش های اینچنینی آن را ارایه دهند تا در برنامه ریزی های کلان استان به کار گرفته شوند.

استاندار کرمانشاه ضمن تأیید روندی که در حوزه مشاوران جوان صورت گرفته وعده داد به زودی در نشست دیگری با حضور جوانان به منظور آگاهی از دیدگاه ها و افکار این قشر اثر گذار از جامعه حضور یابد.

در ادامه این نشست که با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، مشاور استاندار در امور جوانان و مشاوران جوان فرمانداران شهرستان های مختلف استان به بیان دیدگاه های خویش پیرامون موضوعات مختلف پرداختند.

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud