Header
Header
Header

رییس اداره اوقاف کنگاور: وقف حس نوع دوستی را تقویت می کند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های کنگاور، هرسین و صحنه گفت: سنت حسنه وقف میل جاودانگی انسان را تکمیل و حس نوع دوستی و به فکر نیازهای دیگران بودن را تقویت می کند.

حجت الاسلام محمد رسول واحدی رییس اداره اوقاف کنگاور

حجت الاسلام محمد رسول واحدی رییس اداره اوقاف کنگاور


به گزارش کنگاور اینفو: حجت الاسلام محمد رسول واحدی روز سه شنبه در همایش یاوران وقف افزود: هر فردی با هر توانی و با هر سنی می تواند وقف انجام دهد و در زمره واقفانی که به گفته مقام معظم رهبری (ع) برای از بین رفتن جهل و فقر تلاش می کند، قرار گیرد.
وی اظهار کرد: متاسفانه ۸۰ درصد قشر فرهیخته جامعه ایرانی از تعریف فرهنگ وقف عاجز و ناتوانند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین با استناد به آیات و روایات مذهبی تنها راه نجات از فتنه ها و گمراهی ها را روی آوردن به قرآن ذکر کرد و گفت: افرادی که به هر نحوی در راه گسترش معارف قرآن تلاش می کنند، فعالیت ارزشمندی انجام می دهند که برای دنیا و آخرتشان مفید است.
حجت الاسلام واحدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دستورات دینی و نیز فلسفه بعثت پیامبران در تربیت انسان ها خلاصه می شود، افزود: سنت حسنه وقف نیز در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.
وی افزود: احیای سنت حسنه وقف و تغییر و تحول در نگاه جامعه بدون تلاش و همکاری گرفتن از جامعه رسانه ای امکانپذیر نیست.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کنگاور، صحنه و هرسین گفت: همایش یاوران وقف به دنبال پاسداشت زحمات و تلاش هایی بوده که در طول سال های گذشته در راستای ترویج فرهنگ وقف در این سه شهرستان انجام شده است.
شبستان امامزاده ابراهیم (ع) شهرستان کنگاور میزبان فعالان عرصه وقف، خادمان اماکن مذهبی، فعالان رسانه ای و برخی از مسئولان کنگاور بود تا یکبار دیگر واقفان نیک اندیش در خلال همایش یاوران وقف مورد تجلیل قرار گیرند.

کنگاور اینفو – شهرستان کنگاور

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud