Header
Header
Header

کشتارگاه صنعتی کنگاور دوباره راه اندازی شد

به گزارش کنگاور اینفو این کشتارگاه با خرید مستقیم مرغ از واحدهای پرورش طیور شهرستان و حذف واسطه ها می تواند گام موثری را در جهت حمایت از تولید کننده بر دارد.
IMAGE634934196683426417
خرید مستقیم مرغ توسط عاملین عرضه فرآورده های خام دامی و طیور از این کشتارگاه، موجب حذف هزینه های حمل و نقل و همچنین کوتاه نمودن دست واسطه ها می شود که این امر باعث کاهش قیمت تمام شده گوشت مرغ و حمایت از مصرف کننده نیز خواهد شد.
راه اندازی کشتارگاه صنعتی و مکانیزه طیور کنگاور ضمن بالا بردن میزان تولید، زمینه صادرات به کشورهای همسایه را نیز فراهم کرده است.

**احیا بیش از ۱۴۰ شغل در کنگاور
فرماندار کنگاور در مراسم راه اندازی کشتارگاه صنعتی مرغ آناهیتا به ایرنا گفت: راه اندازی مجدد خط کشتارگاه صنعتی طیور آناهیتا کنگاور، موجب بالا رفتن ظرفیت تولید و همچنین موجب احیا اشتغال مستقیم ۱۴۰ نفر در کنگاور شده است.
شریف خسروی افزود: این کشتارگاه که به دلیل تعمیرات و تغییرات ساختاری و همچنین به روز کردن تجهیزات از سالها قبل از چرخه تولید خارج شده بود، امروز راه اندازی شد که فعالیت مجدد آن موجب بالا رفتن ظرفیت تولید و اشتغالزایی در شهرستان کنگاور شده است.
وی اظهار کرد: از تمامی ظرفیت های کنگاور برای حمایت از واحدهای مرغداری و تنها کشتارگاه صنعتی مرغ این شهرستان بهره گیری خواهد شد.
خسروی افزود: کشتارگاه با خرید مستقیم مرغ از مرغداری های شهرستان و حذف واسطه ها و رساندن قیمت واقعی مرغ به دست مرغداران می تواند گام موثری را در جهت حمایت از تولید کننده بر دارد.
رئیس شبکه دامپزشکی کنگاور نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با هدف تشویق مرغ فروشان در سطح شهر کنگاور در خصوص خرید از کشتارگاه و حمایت از تولید و اشتغال ایجاد شده در این شهرستان به واسطه کشتارگاه صنعتی مرغ کنگاور، جلسه ای با اتحادیه مرغ فروشان برگزار خواهد شد.
دکتر حسین صالحی گفت: عرضه مرغ زنده توسط مرغداران به کشتارگاه و خرید فروشندگان مرغ شهرستان از این کشتارگاه موجب حذف هزینه حمل و نقل و کاهش قیمت تمام شده و حمایت از مصرف کننده خواهد شد.
وی یادآور شد: شهرستان کنگاور تنها یک کشتارگاه صنعتی طیور دارد که در بحث تولید گوشت سفید از مرحله اول کشتار تا مرحله بهره برداری و بسته بندی با نظارت و کنترل کامل بهداشتی مجموعه دامپزشکی صورت می گیرد.

** بهره بردای از فاز دوم کشتارگاه تا یک ماه آینده
مسئول کشتارگاه صنعتی طیور کنگاور نیز به خبرنگار ایرنا گفت: کشتارگاه قدیمی کنگاور از سال ۹۱ تاکنون غیرفعال بوده و با مشوق ها و حمایت های همه جانبه فرماندار این خط کشتار دوباره فعال شد.
غلامحسن حسین آبادی با بیان اینکه این پروژه در مساحت ۱۰ هزار مترمربع اجرا شده است، اظهار کرد: این واحد شامل سالن کشتار، تبدیل ضایعات، اتاق باسکول، تأسیسات، سردخانه و غیره است.
وی اعتبار کل هزینه شده برای کشتارگاه صنعتی طیور آناهیتا را ۴۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: هزینه تعویض امکانات و تجهیزات قدیمی و تعمیر و تجهیز مجموعه کشتارگاه با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال در سال جاری انجام شده است.
حسین آبادی میزان اشتغالزایی این پروژه را تاکنون ۶۰ نفر به صورت مستقیم اعلام کرد و بیان داشت: تا یک ماه آینده و اجرایی شدن فاز دوم مجموعه که شامل بخش های انجماد و قطعه بندی مرغ است بیش از ۸۰ نفر دیگر به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه این واحد به طور میانگین ظرفیت کشتار روزی ۲۰ تن حدود ۱۰ هزار قطعه طیور در روز را دارد افزود : طی برنامه بلندمدت این مجموعه، کشتار مرغ به پیک ۸۰ تن خواهد سید.

** قوانین سختگیرانه مانعی بر سر راه تولید در کشور است
مسئول کشتارگاه طیور آناهیتا در ادامه گفت: وجود قوانین سختگیرانه و دست و پاگیر برای تولید و ایجاد بسترهای کسب و کار در جامعه مشکل ساز شده است.
حسین آبادی بیان داشت: گذر تولید کنندگان از مراحل دست و پاگیر اداری برای دست یابی به مجوزهای لازم برای دریافت تسهیلات بانکی بسیارسخت و طاقت فرساست.
وی اظهار داشت: حمایت از بخش خصوصی زمینه ساز پیشرفت و توسعه است و دولت سیاست خود را بر مبنای حمایت از بخش خصوصی قرار داده است.
حسین آبادی با اشاره به اینکه کشتارگاه طیور آناهیتا با توجه به قرارگیری آن در کنار بزرگراه کربلا از موقعیت استراتژیک فوق العاده برخوردار است اظهار داشت: از ظرفیت بزرگ راه می توان برای صادرات به کشور عراق و استان های داخلی استفاده کرد.
شهرستان کنگاور دارای قابلیت ها و پتانسیل های بسیار خوبی است که باید در راستای توسعه بیش از پیش آن و بالفعل رساندن قابلیت های شهرستان تلاش کرد.

کنگاور اینفو – شهرستان کنگاور

منبع نوشته :irna

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud