Header
Header
Header

برادر نمر خواستار کاهش تنش‌های ایران و عربستان شد

به گزارش کنگاور اینفو به نقل از فارس : «محمد النمر» برادر شیخ «نمر باقر النمر» روحانی شیعه در عربستان در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «روداو» خواستار کاهش تنش‌های ایران و عربستان شد.
برادر نمر

وی در این مصاحبه اختصاصی که از محل زندگی‌اش در شرق عربستان صورت گرفت، گفت: «ما، خانواده شیخ نمر، مخالف خشونت و دامن زدن به اوضاع هستیم. ما از حامیان شیخ نمر می‌خواهیم که از خشونت و هرج و مرج در داخل و خارج عربستان خودداری کنند و تظاهرات آرام برگزار کنند.».

دولت عربستان روز شنبه هفته جاری اعلام کرد که ۴۷ نفر را به اتهام تروریسم اعدام کرده است و نام شیخ نمر در بین این افراد مشاهده می‌شد.

به دنبال اعدام شیخ نمر موجی از اعتراضات به ویژه در جهان تشیع به ویژه ایران برگزار شد و عربستان سعودی نیز اعلام قطع روابط دیپلماتیک با ایران کرد و چندین همپیمان نزدیک این کشور نیز تحت تأثیر عربستان اقدام به قطع رابطه با ایران یا کاهش روابط با این کشور کردند.

برادر شیخ نمر با اشاره به عربستان سعودی گفت: «ما از خدا می‌خواهیم که حقوق ما را از ظالمان بگیرد».

وی در ادامه افزود که برادرش «حامیان زیادی داشته است و تلاش می‌کرده تا مقابل فساد آگاه سازی کند و برای اصلاحات تلاش می‌کرد. او در موعظه‌ها و آموزه‌هایش، هیچ‌گاه تشویق به بی‌نظمی نمی‌کرد بلکه واقعیت را به نمایش درمی‌آورد».

محمد نمر درباره حوادث سفارت عربستان در ایران گفت: «ما خواستار آنچه که در ایران علیه سفارت عربستان رخ داد نبودیم. ما از هر دو کشور ایران و عربستان می‌خواهیم که روابط را عادی‌سازی کنند زیرا آنها هر دو کشورهای اسلامی هستند».

وی در ادامه افزود که برادرش به همراه نیروهای القاعده که در تروریسم در داخل و خارج عربستان مشارکت داشتند، اعدام شده است.

محمد نمر در اینباره گفت: «پرونده شیخ نمر با آندسته از سازمانهای تروریستی که دستانشان به خون افراد بی‌گناه آلوده است، ادغام شد و همراه آنهایی اعدام شد که مأموریت‌های تروریستی در داخل و خارج از عربستان انجام می‌دادند».

وی همچنین از مقامات شیعه عراق که خواستار اعتراضات عمومی خشن قدردانی کرد و گفت: «نگرانی آنها از غم و اندوه ما می‌کاهد اما بار دیگر ما از حامیان نمر می‌خواهیم که از اعتراضات خشونت‌بار دوری کنند».

کنگاور اینفو – شهرستان کنگاور

منبع نوشته :فارس

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud