Header
Header
Header

حسن سلیمانی در گفت و گو با کنگاور اینفو: اولویت های بنده اقتصادی، فرهنگی اجتماعی و سیاسی خواهد بود

وبسایت کنگاور اینفو در راستای آشنایی بیشتر مخاطبان با نظرات و دیدگاه های کاندیداهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه کنگاور، صحنه،هرسین و بیستون با طرح پرسش هایی نظرات تعدادی از کاندیداهای محترم این دوره را جویا شده است.

حسن سلیمانی

کنگاور اینفو : با چه هدفی قصد شرکت در انتخابات را دارید؟
پاسخ: کسی که کاندیدای مجلس شود از حضور خود اهدافی دارد که برای تحقق آن اهداف تصمیم به حضور می گیرد. بنده نیز از این قاعده مستثنی نمی باشم.در این میان اگر کسانی در خود این توانمندی را می بینند باید خود را در معرض رای مردم قرار دهند.بنده باتوجه به سابقه ی نمایندگی مردم شریف و سوابق دیگری که در حوزه های تقنینی ،نظارتی،وزارتی و قضایی دارم در خود این توانایی را دیدم که انشاالله باز هم بتوانم به عنوان خادمی کوچک خدمتگزار مردم حوزه انتخابیه باشم. من به عنوان کاندیدا باید اموزش را سرلوحه کارهای خود قرار دهم و کمتر آزمون و خطا کنم. در دوره هایی که نماینده و خدمتگزار مردم شریف بودم برای پیشبرد طرح ها و ظرفیت های حوزه از هیچ کوششی دریغ نکرده ام و حال نیز احساس کردم براساس تجربیات و شناختی که از مجموعه مقررات و قوانین حکومتی دارم می توانم در مجلس که نیاز به وضع مقررات خوب، جامع و مانع از نظر قانونگذاری دارد در تصویب چنین قوانین موثر واقع شوم و بتوانم برای تامین سهم استان از منابع عمومی و کشوری و همچنین سهم حوزه انتخابیه از منابع استانی تلاش داشته باشم که امکان توسعه متوازن در کشور و استان و منطقه تدارک دیده شود.

کنگاور اینفو : پس از ورود به مجلس ، سه اولویت اصلی خود را که در یک سال اول بیشترین انرژی را برای پیگیری انها بکار میبرید بیان کنید؟
پاسخ: در تصمیم گیری های کلان چهار مولفه ی نقاط قوت ،نقاط ضعف ، فرصت ها وتهدیدها باید مدنظر باشد
براساس شرایط کشور تلاش من این خواهد بود که حمایت از اقتصاد مبتنی بر استفاده از امکانات داخلی یا در حقیقت اقتصاد مقاومتی را به فعلیت برسانم که موجب خروج از رکود و تورم توام با رکود و از نظر اقتصادی هماهنگ با برنامه های کلان خروج از رکود دولت و وضع قوانین خوب و مبتنی بر واقعیت برسد که امکان سرمایه گذاری و اشتغال فراهم شود و در جهت نظارت لازم بر اقدامات اجرایی دولت برای اجرای مقرراتی که در این خصوص وضع شده عمل خواهم کرد همچنین تمام تلاش خود را بر نحوه ی اجرای مقررات مبارزه با فساد در دستگاه های دولتی و نحوه ی اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی اعمال خواهم کرد که مردم از این نحوه ی دارا شدن های بلاجهت و واگذاری های خلاف قانونی که موجب ناراحتی شان می شود و به عنان فساد مالی می شناسند به نحوی که اجرای قانون و نظارت بر اجرای قانون برای اصلاح ترمیم این امار موثر واقع شود اقدامات نظارتی را تامین و اجرا خواهم کرد.
اولویت های بنده :اقتصادی ؛فرهنگی اجتماعی و سیاسی خواهد بود
اقتصادی : بیکاری و کمبود درامد مالی هیچ رابطه متعادلی با هزینه ی یک زندگی ندارد.و این مسئله با تورم روزافزون در تضاد است .بین درامد یک شهروند در یک شهر کوچک با یک شهروند در شهر بزرگ تفاوت وجود دارد که در بعضی مواقع جوابگوی نیازهای ضروری و اصلی آن ها نیست .
نقات قوت :همان منابع و توانایی هایی هستند که باید در اختیار باشد و به منظور یک مزیت رقابتی در اختیار قرار گیرد که در زیر اشاره میشود:
*استان کرمانشاه و شهرستان های کنگاور،صحنه،هرسین موقعیت های خاص و مناسبی را برای سرمایه گذاری در خود جای داده اند.
*منطقه مذکور به لحاظ طبیعی بسیار بکر می باشد و برای جذب سرمایه گذار و سرمایه مخصوصا در بخش گردشگری بسیار مناسب است
*مردم منطقه مردمی خون گرم هستند و افراد شاخص بسیاری در بدنه ی مدیریتی کشور در سطح میانی و کلان دارند که یک امتیاز مهم محسوب می شود.
*با در نظر گرفتن موارد فوق می توان در شاخص های مدیریتی ، این استان را استانی مطلوب برای سرمایه گذاری محسوب نمود.
نقاط ضعف :نبود بعضی از توانایی های اساسی می تواند به یک سیستم ضربه بزند ،بنابراین سرمایه گذاران باید نسبت به نقاط ضعف بسیار حساس عمل کنند
* از نیروی کار متخصص در بسیاری از رشته های فنی و مهندسی و همچنین افراد با تجربه و اموزش دیده و صنعتی استفاده شود
* در بعضی سیستم های دولتی، نیروی اداری توان کافی برای ارائه مشاوره و خدمات مورد نیاز سرمایه گذاران را دارا نیستند
* استان فاقد زیرساخت های کامل و لازم و مناسب در همه نقاط می باشد.
* امکانات لازم و کافی جهت سرمایه گذاری در استان فراهم نیست
* پروژه های استان عموما بسیار بلند مدت به نتیجه میرسند
*معارضین محلی برای سرمایه گذاران مشکل ساز می شوند.
* کمبود شرکت های مهندسی مشاور و پیمانکاران حرفه ای و حتی متوسط
* بودجه حمایتی استان محدود می باشد
فرصت ها : برای یک مجموعه ایتم هایی وجود دارد که می تواند امیدواری و فرصت های جدیدی را در اینده فراهم کند
* به علت وجود منابع سرمایه گذاری حتی به صورت میان مدت هم می تواند فرصت جدیدی در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد
* به علت بکر بودن منطقه اولین سرمایه گذار می تواند فرصت مناسبی به خود اختصاص دهد
* وجود مناطق گردشگری نظیر دومین بنای سنگی در کنگاور و ایضا وجود سراب های بکر در حوزه انتخابیه و صنایع دستی می تواند فرصت شغلی مهمی ایجاد کند.
تهدید ها : وجود برخی موانع می تواند نظام سازمانی را برای سرمایه گذاری با چالش همراه سازد به عنوان نمونه
* از سوی سازمان های متولی حمایت مصرانه ای از سرمایه گذار وجود ندارد
* عموما همزمان با تیم سرمایه گذاری حاضر در منطقه ، با سایر تیم ها بر سر یک پروژه خاص مذاکره می شود و همیشه سرمایه گذار خود را در محاصره تهدید رقبا می بیند.
پس با در نظر گرفتن موارد فوق باید سعی کنیم با سهولت در کار سرمایه گذران ، زمینه اشتغال را فراهم کنیم.
فرهنگی
مولفه های فرهنگی تاثیرگذار بر توسعه طیف وسیعی از عناصر روانی و اجتماعی و حتی شخصیتی را در بر میگیرد به عنوان مثال حس رقابت و برتر بینی ،وجدان کاری و سخت کوشی و احساس سربلندی و… از جمله عوامل مهم روانی توسعه در یک جامعه به حساب می اید و می تواند در توسعه نقش داشته باشد مثلا در مواردی می توان با قدری تامل و بررسی لازم نتیجه گرفت که در بعضی مناطق فرهنگ مبارزه برای “”طلب حق”” دچار مشکل است.و یا انگیزه ی پیشرفت و کارافرینی اهمیت چندانی ندارد و کار افرینان و نخبگان از حرمت و جایگاه اجتماعی در خور شأن برخوردارنیستند و… و به این می اندیشند که ” هدف گذران امروز است و چون فردا اید فکر فردا کنند”
بعضی فکر میکنند که توسعه چیزی است که به انها داده شود و نه اسنکه برای توسعه تلاش کنند و توسعه را بدست بیاورند، در صورتی که باید توسعه را بدست اورد
نکته دیگر دلسردی و ناامیدی قشر تحصیلکرده و نخبگان است که چون احساس می شود مورد بی مهری تصمیم گیران قرار گرفته اند به زندگی روزمره خود مشغول اند و موضع بی تفاوتی اتخاذ کرده اند لذا در این جا باید از صاحب نظران و نخبگان دعوت کرد جهت همفکری و ارائه طرح و دیدگاه تا توسعه محقق شود.
سیاسی
از منظر ملاحظات سیاسی در بعضی موارد تقریبا هیچ پیشنهاد مشخصی در چارچوب شناخت و رفع موانع توسعه شهرستان ارائه نگردیده است و غالبا در تحلیل ها و ارائه راه حل ها، کلی گویی و نگاه سطحی به مسائل توسعه ای شهرستان بروز و ظهور دارد و تعاملات نمایندگان با مدیران کشوری صرف مطالب جزئی می گردد.
باید با قانونگذاری درست روند اصل ۴۸ قانون اساسی را پیگیری کرد که بیان می کند در بهره برداری از منابع و استفاده از درامد های ملی در سطح استان ها و توزیع فعالیت اقتصادی میان استان ها و مناطق نباید تبعیضی در کار باشد.


کنگاور اینفو : تا چه حد با کنگاور و فرهنگ این دیار آشنایی دارید؟ نقاط قوت و مشکلات منطقه چیست؟

مردم کنگاور و سایر شهرهای حوزه انتخابیه مردم شریف متدین و متمدنی هستند و از دیرباز معتقد به احکام الهی و عامل به احکام بوده اند و کنگاور را دارالمومنین منطقه میدانند .در جنگ تحمیلی هم دوش کلیه رزمندگان در جبهه های مختلف حضور داشته اند و از توان اقتصادی خوبی برخوردار هستند که باید تلاش کنیم و زمینه را فراهم کنیم که مردم از این امکانات اقتصادی خود در جهت تولید و ایجاد اشتغال گام بردارند .نگرانی هایشان از بیکاری است ، جوانان تحصیلکرده ای دارند که مشکل اشتغال دارند و وظیفه ی ماست که با وضع قوانین و سهولت در امر سرمایه گذاری زمینه را برای اشتغال و زندگی هرچه بهتر انها فراهم نماییم .بنده هم با توجه به اینکه متولد شهرستان صحنه هستم و در این حوزه انتخابیه به طور متوالی چه در زمان نمایندگی و چه غیراز ان حضور داشه ام با مشکلات اشنا هستم و در صورت انتخاب توسط مردم شریف تمام تلاش خود را همانند گذشته بکار خواهم گرفت .
نقاط قوت و ضعف منطقه و همچنین مسائل دیگر را نیز در بالا مختصرا توضیح دادم و انشاالله به صورت کامل در قالب برنامه ها اعلام خواهم کرد.از حسن توجه شما کمال تشکر را دارم.

نکته: این گفت و گو به صورت مکاتبه ای بوده است و توسط آقای ژیان مسئول دفتر ایشان ویرایش و هماهنگ شده است.

کنگاور اینفو – شهرستان کنگاور

مطالب مرتبط:

13 دیدگاه

 1. فرتاش شهبازی

  زنده باد حاج حسن سلیمانی که بعد از چند دوره. مجددا با تفکر بسیج گونه خود به آبادانی کنگاور صحنه و هرسین با چنین برنامه مدون و قدرتمندی پا به عرصه عمل گذاشته اند…

  پاسخ
 2. حق شهروند

  انشالله که توانایی به سرانجام رساندن این برنامه ها رو داشته باشند!!!! اما در دوره های متوالی نه تنها ایشان بلکه بقیه نمایندگان تنها در هنگام انتخابات چنین برنامه های را دارند. نه در حوزه قانونگذاری قدرت پیشنهاد طرح ها کاربردی مناسب برای توسعه منطقه را داشته ،نه توانایی جلب ارا کافی برای تصویب ان. و مهم تر از بحت قانونگذاری بحت نطارت که متاسفانه به نطر اینجانب شاید شاگرد اخر کلاس مجلس باشند، با وصعیت کنونی منطقه هیچ دفاعی قابل قبول نیست.

  پاسخ
 3. قدرت اله اکبرابادی

  تسسلط اقای سلیمانی بر مواد قانون ااسای وسطح تجره و تحصیلات نامبرده اورا از بقیه ی کاندیدا متمایز کرده

  پاسخ
 4. ناشناس

  با سلام
  خوشحالیم که ایشان بالاخره نگاهی به اطراف انداخته و شاید هم دیده که این بار مثل همیشه نیست و باید دست پر باشی
  بهر حال سابقه خوبی در زمان سه دوره نمایندگی ایشان در ذهن مردم نیست، ایشان در گذشته از اعمال رفتارهای پوپولیستی و عوامفریبانه
  استفاده کرده و صاحب رای شده امیدواریم این بار با رفتاری درست در انتخابات گذشته بدش را جبران کند که این مهمترین اقدام ایشان می تواند باشد

  پاسخ
 5. پیر دل جوان

  ازموده را ازمودن خطاست
  همه خوب حرف زدن بلدن خوب عمل کردن بلد نیستن
  مردم حافظه خوبی دارن فراموش کار نیستن
  البته اگر اینو نظر ما را نمایش دهد

  پاسخ
 6. مجید

  هیبت و شکوه و اقتدار در وجود سلیمانی است او مرد عمل است او عملی است من مرد عملی را دوست دارم کاش اووون رای بیاره بنظرم اگر کمی بتونه چین و چروک صورتش رو برطرف بکنه میشه براش دستی بالا زد دیگه

  پاسخ
 7. لکستان

  یکی نیست بگه آخه اگه آقای سلیمانی میتونستی کاری بکنی اینبرنامه رو داشتی چرا ۳بار که نماینده ما مردم بودید چرا کاری از پیش نبردید حالا چی شده دوباره به فکر مردم افتادیدنه دیگه مردم گول قول ها ودروغ هاتو نمیخورن

  پاسخ
 8. چمچمال

  ۳دوره تو مجلس بود کاری نکرد الان اومده مردم باز آزموده رو امتحان کن واین انتخاب اشتباه میباشد چراکه توان نمایندگی دراین شخص نمانده ومطمعنن هدفش اهداف اطرافیانش است

  پاسخ
 9. ناشناس

  حاج اقا سلیمانی اگر این برنامه ها و قولهارا میتونستی انجام بدهی چرا در طی ۱۲سال گذشته که اتفاقا جوان هم بودی انجام نشد .

  پاسخ
 10. کاکاوند هرسین

  حاج حسن سلیمانی ما ب حضورت نیازمندیم دیگر نماینده ها بهمون ثابت کردن که چقدر شما با ارزشی تنها کسی که بین کاندیدا بفکر مردمه فقط و فقط حاج حسن سلیمانیست

  پاسخ

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud