Header
Header
Header

فرماندار کنگاور: تحقق ۴۶ درصد سهمیه اشتغالزایی کنگاور

به گزارش کنگاور اینفو به نقل از آفتاب کنگاور دکتر شریف خسروی در نشست کمیته شورای اشتغال اظهار داشت: مدیران دستگاه ها باید با همکاری هم در مساله اشتغال زایی حرکت کنند و اینطور نباشد که هر کدام فقط حیطه اجرایی خود را ببینند؛درصورتی که با کمک مساعدت به دیگر دستگاه ها میتوانند با کمک تخصصی به افراد زمینه خلق شغل باشند.
فرماندار کنگاور
وی با بیان اینکه هشت هزار میلیارد ریال میزان نقدینگی در کشور است؛بیان داشت: این پول کلان نشان دهنده این است که مشکل نقدینگی وجود ندارد و پول کافی برای ایجاد اشتغال بیشتر وجود دارد واین در صورتی است که ما تلاش کنیم تا راه چاره را پیدا کنیم.

وی بیان کرد: نباید بند ناف اشتغال را به دولت بست، بلکه هر شهرستان و هر دستگاه باید فرصت ها و ظرفیتهای خود در جهت اشتغال مولد شناسایی کند و در آن مسیر حرکت کند.
خسروی انتقادی هم از مسئولان داشت و گفت:اگر شرایط در جامعه نا مناسب است و مردم از نبود شغل در عذاب هستند ویا اگر مردی شرمنده خانواده خود میشود؛ما مسئول هستیم و این شرمندگی از ما دور نیست، ما وظیفه داریم به صورت تخصصی تر و ریزبینانه فرصت ها و ظرفیت های موجود را شناسایی کنیم و جویندگان شغل را به این سمت هدایت کنیم این به ایم معنی است که ما باید خالق شغل باشیم.

خسروی اضافه کرد: بعد از شناسایی ظرفیت ها، ارائه تسهیلات مناسب از سوی بانک ها و جذب سرمایه گذار گام های بعدی ایجاد استغال پایدار در جامعه است.
خسروی با تاکید بر اینکه باید زمینه اشتغال مولد، زاینده و ادامه دار در جامعه را فراهم کرد خاطرنشان ساخت: با زمین گیر نکردن فرصتها، ساماندهی واحدهای غیرفعال و نیمه فعال و تامل بیشتر در صدور مجوزها به واحدهای صنعتی و دامی می توان به ایجاد اشتغال کمک کرد.

فرماندار کنگاور با بیان اینکه تاکنون ۴۶ و نیم درصد برابر با ۷۷۹ فرصت شغلی در این شهرستان تحقق یافته است ادامه داد: سهمیه تعیین شده اشتغالزایی امسال این شهرستان یک هزار و۶۷۱ فرصت شغلی است که برای تحقق آن باید از تمام امکانات بهره بگیریم.
خسروی در پایان اظهار داشت: باید بسترهای نوین اشتغالزایی و استفاده موثر از فضاهای موجود شهرستان در کسب و کار و تقویت زیرساخت های اشتغالزا براساس توانمندی در این منطقه جدی گرفته شود.

کنگاور اینفو – شهرستان کنگاور

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud