Header
Header
Header

گفتگوی اختصاصی کنگاور اینفو با دکتر علی رضایی / مردم به دنبال تغییر هستند

 

دکتر علی رضایی کاندیدای انتخابات مجلس دهم حوزه کنگاور صحنه و هرسین در گفتگوی اختصاصی با کنگاور اینفو به سوالات خبرنگار این سامانه خبری پاسخ دادند. در این گفتگو دکتر رضایی اعلام کردند: “آنچه را که من به عینه در دیدارهای مردمی در جای جای این حوزه دیده ام این است که مردم به دنبال تغییر هستند هر چند نمایندگان محترم گذشته نیز کارهای خوبی در کارنامه ی شان داشته اند، اما مردم از شرایط موجود راضی نیستند و به دنبال گزینه جدید هستند

 

 

دکتر علی رضایی

بخش هایی از این دیدار و گفتگو :

 

با سلام خدمت آقای رضایی

با سلام و تشکر از رسانه ای که در اختیار بنده قرار داده اید.

 

در صورت راهیابی به مجلس ، سه اولویت اصلی خود را که در یک سال اول بیشترین انرژی را برای پیگیری انها بکار میبرید بیان کنید؟ از چه مجرایی پیگیری خواهید کرد ؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم آنچه که در این لحظه در ذهن بنده است اول مشکل بیکاری و بعد تولید و اشتغال سه مسئله اصلی است که مهمترین مشکلات منطقه است و برای حل این مشکلات می توان از رابطه های گسترده ای که در سالیان مختلف با قسمت های مختلف دولت داشته ام استفاده کنم و برای رفع این مشکلات تلاش کنم. برنامه من این است که از ارتباطی که دارم برای محرومیت زدایی استفاده کنم زیرا حوزه ما حوزه بسیار محرومی است.

 

در انتخابات گذشته مردم شهرستان هرسین بیش از دو شهرستان دیگر برروی ویژگی همشهری بودن کاندیداها توجه داشته اند اما تا کنون موفق به انتخاب نماینده هرسینی نشده اند. به نظر شما شایستگی مهمتر است یا همشهری بودن در این رابطه چه توصیه ای به مردم هرسین دارید؟

اصلا اینطور نیست استفاده از مزیت همشهری بودن برای کسی که شایسته نیست و خود به صورت شخصی قابلیت ها و توانایی های کمی دارد مناسب است. اگر کسی از لحاظ توانایی در درجه بالایی باشد نیاز به این نوع نگاه های متعصبانه نخواهد داشت، نماینده نماینده هر سه شهرستان خواهد بود.

 

اقبال عمومی در سطح منطقه به خود را چطور می دانید ؟

آنچه را که من به عینه در دیدارهای مردمی در جای جای این حوزه دیده ام این است که مردم به دنبال تغییر هستند هر چند نمایندگان محترم گذشته نیز کارهای خوبی در کارنامه ی شان داشته اند، اما مردم از شرایط موجود راضی نیستند و به دنبال گزینه جدید هستند.

 

نظر شما راجب کاندیداتوری دیگر کاندیداها از شهر هرسین آقایان دکتر حقی و مهندس یادگاری چیست ؟

من نسبت به این ثبت نام ها حساسیتی ندارم و حتما ایشان نیز توانایی های برای کمک به مردم و منطقه در خود دیده اند که کاندیدا شده اند. به نظر بنده هر چه تعداد کاندیداها بیشتر باشد میزان مشارکت بالاتر خواهد رفت و این برای اقتدار نظام و کشور مفید تر خواهد بود.

آیا با این کاندیداها تا کنون رایزنی و مشورتی داشته اید ؟ خیر برنامه بنده چنان فشرده است که نمی توانم تغییری برای چنین برنامه هایی در آنها بوجود بیاورم. برنامه من از الان تا ۲۰ روز آینده پر است و برای هر ساعت آن جوانان و دوستان ستاد برنامه ریزی کرده اند.

شایعاتی مبنی بر احتمال حمایت یکی از کاندیداهای کنگاوری از شما و یا برخی از اعضای شورای شهر شده است نظر شما در این باره چیست ؟

خیر با کاندیدای نامبرده دیداری نداشته و ایشان را نمی شناسم . برخی از اعضای شورای شهر کنگاور در برنامه های من در آن شهر حضور داشته اند اما صحبت خصوصی نداشته و از نظر ایشان نسبت به خود هیچ گونه اطلاعی ندارم.

 

 

با توجه به این که مهمترین مسئولیت هایی را که بر عهده داشته اید ؟ در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد بوده است، تا چه حد خود را همسو با ایشان و اطرافیانشان می دانید ؟

من در دولت دهم مسئولیت هایی داشته ام و همچنین در دولت یازدهم مسئولیت هایی داشته ام اما برخی اینگونه القا می کنند که بنده تنها در دولت نهم و دهم مسئولیت داشته ام که اینطور نیست. بنده به صورت مستقل در انتخابات شرکت کرده ام و به هیچ حزب و گروهی وابستگی ندارم من به مردم علاقه دارم و به نظرم به جای احزاب و اشخاص باید به مردم تکیه کرد.

آیا تمایل به قرار گرفتن در لیست های انتخاباتی را دارید؟ نظرتان در این رابطه چیست ؟

خیر نظر شخصی من این است که کارکرد احزاب در شهر های بزرگ و پرجمعیت بیشتر است به خاطر تنوع زیاد کاندیداها و تعدد نماینده ها و در شهرهای کوچک خود نماینده و ویژگی های شخصی و همچنین کارنامه و عملکرد گذشته اش برای مردم ارزش بیشتر دارد.

 

لطفا اولین چیزی که بعد از شنیدن این کلمات در ذهن شما می آید را بیان کنید :

بیکاری : موجب نگرانی

تورم : دغدغه مردم

 

سینما : دوست دارم ولی فرصت نمی شود بخصوص دفاع مقدس

ورزش :

کنگاور : یک شهر مذهبی

صحنه : شهری سر سبز و آباد

هرسین : شهری محروم

دینور: مردمی دیندار

بیستون : شهری زیبا و جهانی

 

با تشکر از جناب دکتر رضایی  کاندیدای محترم انتخابات مجلس دهم.

مطالب مرتبط:

16 دیدگاه

 1. فرتاش شهبازی

  ضمن احترام به آقای رضایی. اما این سخنان هم به مانند دیگر کاندیداهای محترم تنها بعد تبلیغاتی دارد و با هدف جذب آراء نطق گردیده…
  تا ایشان بخواهند با مجلس و اهداف و رویکردهای قانونگذاری آشنا بشوند. این عمر ما جوانان منطقه است که تلف و بیهوده خواهد گذشت….
  به نظر بنده حاج حسن سلیمانی با آشنایی و تجربه فوق العاده ای که در این زمینه دارن بهتر و سریعتر می توانند به این معضلات منطقه رسیدگی کنند…
  رای ملت با بصیرت و فهیم کنگاور صحنه و هرسین. حاج حسن سلیمانی

  پاسخ
 2. حمیئ فرخی

  برادر عزیز اگه اااااقای سلیمانی قرار بود کاری برای عموم مردم انجام بده در ادوار گذشته انجام میداد در ضمن بهتره انسان با آگاهی و تحقیق نطق کند اگه بررسی میکردی متوجه میشدی که دکتر رضایی بیشتر از ئیگران به مجلس و قوانین مجلس آشنایی دارند چون بیشتر مسولیت وی در مجلس بوده است

  پاسخ
  1. فرتاش شهبازی

   ان شاءالله خداوند شما را با ایشان محشور بگرداند که تا این حد متعصبانه و بدور از منطق و مطالعه به ایشان اعتماد دارین…

   پاسخ
 3. saman_h

  جناب فرتاش شهبازی ک حامی جنالب آقای سلیمانی هستید!شما فقط داری تعصب میکشی!!!آیا ایشوناین ۳_۴ دوره ای ک نماینده بودن چیکار کردن!!!!؟والله هیچ،من که به شخصه هیچ کار خیر و مفیدی برای این منطقه نکردن!اصلا این آقا تو این ۱۵_۱۶ سال نمایندگیشون یکبار بعنوان موافق یا مخالف طرحی خودی نشان داد!!!!!کجاس اون کارخانه ها و رفاهی که این آقا به ارمغان آورده!!!بذرار کنار این تعصب قومی قبیله ای رو!!!

  پاسخ
 4. فرتاش شهبازی

  دوستان عزیز. این تعصب نیست که قومی قبله ای باشد و یا قاره ای و شبه جزیره ای…!!
  اگر در ادوار گذشته با نمایندگان مختلف سروکار داشته اید شاید بهتر مطالب بنده رو درک کنید.
  بگذارید منطقی بحث کنیم. یک سوال: جناب آقای نظری برای شهر من و شما چه کاری کرده اند؟ آقای سید جواد زمانی چه کاری کرده اند؟ آقای وحید احمدی چکاری کرده اند؟
  پس چرا کاری که هیچکدام برای ما نکرده اند را صرفا گردن یک نفر از نمایندگان گذشته باید انداخت؟؟
  دوستان ساخت یک کارخانه در منطقه مستلزم حامی منطقه ای و بومی است. لطفا ابتدا تحقیق کنید و بعد مباحثه بفرمائید….!
  دولت برای شهرستان های بخصوص با فاصله زیاد تا پایتخت کاری از قبیل آنچه مد نظر شماست انجام نخواهد داد؟؟ پس به قول فرمایشات طلایی قدیمی ها باید گفت که یک دست صدا ندارد…!!
  اصلا بگذارید یک تعریف کلی و صحیح از کارها و اهداف نمایندگان با توجه به محدوده اختیارات آنها داشته باشیم…!!
  من با شما تا حدی موافقم که هیچکدام حداقل به اندازه انتظار ملت کاری برای منطقه انجام نداده اند. اما بی انصافی زمانی به حد خودش می رسد که نماینده ای زمان تبلیغات به خانه هر قشری بدون توجه به شخصیت و موقعیت اجتماعی طرف می رود و از هر نژادی هم که باشی از دم همه را می بوسد. اما زمانی که رای آورد باید با چراغ قوه بدنبال ایشان برای تنها مطرح کردن مشکلت باشی.
  من با تمام نمایندگان ادوار گذشته سروکار داشته ام. شاید برای همه دوستان جالب باشد و دوستانی که به مانند بنده با ایشان سروکار داشته اند درک کنند این قضیه رو: تنها کسی که در این ادوار گذشته حتی بعد از رای آوردن حداقل پای حرفت می نشیند و وقت می گذارد همین آقای حاج حسن سلیمانی هستش. اسمی از نمایندگانی که در کمال بی انصافی و با نهایت وقاحت رفتار حتی دوست ندارن به درد و دل ملتی که با رای آنها به مجلس رفتند و نماینده شدند گوش بدهند….
  این ها درد است و بغض دوستان… نه تعصبات قومی و قبیله ای…
  این ها چیزهاییست که به عینه دیده ام و نه تعصبات قومی و قبیله ای…
  شما لطفا بیشتر تحقیق کنید…
  شاید به نتایجی حتی بهتر از بنده برسید…

  پاسخ
 5. اختیار ایرجی از صحنه

  سلام آقای شهبازی الکی از دیگران تمجید نکن که هرچه داشته اند روکرده اند، میدان را یه یک شخصیت سیاسی وعلمی کشور جدید وجوان نیرومند مٍل رضایی می دهیم واورا آزمون می کنیم چون دیگران امتحان خود را پس داده اند

  پاسخ
  1. فرتاش شهبازی

   چشم…
   نیرومند رو که حالا نمی دونم دقیقا از کجا آوردید…!!
   به هرحال هرکسی بر اساس معیارهای خودش حق داره انتخاب کنه.

   پاسخ
 6. سعید از صحنه

  ببین آقای ایرج و فرتاش اگه سلیمانی و رضایی کاری میکردند تا حالا کرده بود بیایید مردم کنگاور هرسین و صحنه و بیستون و دینور دست به دست هم بدهید دکتر کیومرث امیرخانی را به مجلس بفرستیم .جون شخص باتجربه شجاع و کارامد میباشد

  پاسخ
 7. محمد از صحنه

  ضمن احترام به تمام کاندیدا های حوزه انتخابی به نظر من باید شخصی رو به مجلس فرستاد که ذهن امروزی تری داره بیشتر به فکر منفعت عمومه مردمه .من به عنوان یه دانشجوی تحصیل کرده و با توجه به شناختی که از نامزدها دارم به نظرم انتخابات نباید از روی تعصب و ….باشه باید بهترین شخص رو با با توجه به شرایط هر کدوم از نامزدهای انتخباتی انتخاب کرد ومن در بین نامزدها اقای دکتر رضایی رو لایق تر میدونم

  پاسخ
 8. ناشناس

  با سلام و ضمن خسته نباشی به کلیه عزیزانی که دارن خودشونو واسه یکی دیگه تیکه تیکه میکنن
  خوش به حال خودتون که فارغ از دنیائین اگه واسه خودتون تونستین کاری کنین مشکلاتتون حل میشه وگرنه این کاندیدا اون کاندیدا کیفشو میبرن ما هم حرسشو

  پاسخ

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud