Header
Header
Header

تقابل سنتی ها و نوگراها در انتخابات کنگاور صحنه و هرسین

 
روزهای پایانی دی ماه فرا می رسد و علیرغم فاصله زمانی تا انتخابات مجلس دهم شواری اسلامی، تبلیغات کاندیداهای مختلف به صورت چراغ خاموش و بعضا علنی در حال انجام است.

 

انتخابات دهم
نکته جالب توجه در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه، هرسین و دینور حضور کاندیداهای سنتی و کاندیداهای جدید و رقابت زیبای بین این عزیزان می باشد.
حاج حسن سلیمانی و شیخ وحید احمدی با پنج دوره حضور در مجلس، بیش از پنجاه درصد اوقات پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، نماینده حوزه کنگاور، صحنه، هرسین و دینور بوده اند. در میان مردم نیز اقبال مناسبی نسبت به این کاندیداهای سنتی وجود دارد. بسیاری معتقدند این عزیزان با داشتن تجربه کافی می توانند گره های مشکلات موجود در حوزه انتخابیه را حل کنند. لذا این عزیزان یکی از این دو کاندید سنتی را به عنوان کاندیدای اصلح خود برگزیده اند.
در نقطه مقابل کاندیداهای جدید با فکر نو و با سوابق اجرایی خوب وجود دارند. دکتر محمدتقی حسن زاده و دکتر علی رضایی دو کاندیدای جوانتر هستند. نسبت به این کاندیداها نیز اقبال عمومی مناسب می باشد. بسیاری از مردم معتقدند که عزیزان کاندیداهای سنتی، به اندازه کافی زمان برای حل مشکلات مردم حوزه انتخابیه داشته اند و هرآنچه در توان داشته اند ارایه کرده اند؛ لذا بایستی به یک نیروی تازه نفس با سوابق مناسب روی آورد.
به راحتی می توان این دوقطبی تمایل به کاندیداها را در بین مردم مشاهده نمود. هریک نیز دلایل و مستندات محکم و متین خود را برای  انتخاب دارند.
ذکر این نکته حایز اهمیت است که با وجود اختلافات فراوان بین کاندیداهای هر کدام از طیف های ذکر شده، هرگونه اجماع بین کاندیدهای سنتی و یا بین کاندیداهای تازه نفس و ارایه یک نفر به عنوان کاندیدای طیف خاص، احتمال پیروزی را برای آن بالا می برد.
از طرف دیگر شایعه رد صلاحیتها بالا گرفته است. شایعاتی که هیچ گونه مستندی در پشت خود ندارند و فقط برای فهمیدن صحت و سقم آن بایستی منتظر نظر مسیولین امر در این زمینه بود. ولی در کل بایستی مد نظر داشت که هرگونه ردصلاحیت در اردوگاه کاندیداهای سنتی یا کاندیداهای نوگرا، به نفع کاندیداهای تایید صلاحیت شده همان اردوگاه می باشد؛ زیرا بسیاری از مردم راه خود را انتخاب کرده اند، یا به سنتی رای می دهند یا به نوگرا.
حال این سنتی یا نوگرا، بنابر هر دلیلی، اگر یک نفر باشد، مطمئنا شانس پیروزی برای او در انتخابات مجلس دهم حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه، هرسین، دینور بالا خواهد رفت.
باید منتظر ماند…
باید منتظر ماند تا هفت اسفند…
باید منتظر ماند تا هفت اسفند، روز مردم…

ولعاقبه للمتقین
محسن توفیقی

مطالب مرتبط:

31 دیدگاه

 1. مصطفی

  سلام آقا محسن، سیاسی کار شدی . خیلی قبولت داریم. تحلیلت بیسته. شما به کی رای میدی؟ دستور بده تا مام رای بدیم.

  پاسخ
  1. مهرداد

   آقای مصطفی درسته که آقای توفیقی کارش درسته. ولی این دلیل نمیشه که شما بدون تحقیق و بررسی خودت به کسی رای بدی. این افکار غلط باعث شده که ما همچنان عقب بمانیم. در ضمن من خودم با محسن توفیقی حرف زدم. فعلا معلوم نیس به کی رای میده. خودشم مانده که کی بهتره.

   پاسخ
 2. منوچهر

  تحلیل خوبی بود. کاش وحید احمدی رد صلاحیت بشه تا حسن سلیمانی رای بیاره. یا رضایی رد صلاحیت بشه که حسن زاده که کنگاوریه رای بیاره.

  پاسخ
 3. اکبر محمدی

  تحلیل جالبی بود. اصلا با این دید نگاه نکرده بودم. یعنی رضایی باید بشینه دعا کنه تا سلیمانی و احمدی هردو بمانن تا آخر.

  پاسخ
 4. ناشناس

  سلام
  واقعااااا مقاله جالب و خوبی بود، خیلی قشنگ و موشکافانه بررسی شده بود، واقعا وجود همچین مقالاتی ادم رو به سمت انتخاب درست سوق میده.
  اقای توفیقی شما خودتان از کی حمایت میکنین؟
  مسلما از اون جایی که خودتان شخصیت محبوبی هستید خیلیا با نظر شما موافق هستند.

  پاسخ
 5. نماینده بانوان

  در مقاله فوق علاوه بر سنت گرا و نو گرا اصل مهم دیگری فراموش شده .حضور کاندبدای زن برای اولین بار .خانم نظری نیا مطمئنا معادلات را به هم می ریزد.

  پاسخ
 6. هرسین محروم

  نتایج تایید صلاحیتها اعلام شد. منتظر یکه تازی دکتر رضایی باشید. با تحلیلی که الان خواندم خیلی راحت میشه فهمید که سلیمانی و احمدی رای همو میشکنن و رضایی برنده اس. خدا کنه هیچ کدام انصراف ندن. تنها کاندیدای هرسین هم رضاییه. رای همه ما هرسینیا فقط به علی رضاییه.

  پاسخ
 7. لکستان

  با این تحلیل و اوضاعی که دارم میبنم قطعا پیروز انتخابات کسی نیس جز علی رضای چون بالای ۹۰ درصد رأی هرسینو داره تو صحنه و کنگاورم هم به دلیل وجود کاندیدای مختلف نمیشه گفت چه کسی قاطع رأی میاره پس شک نکنید پیروز انتخابات دکتر علی رضایی جوان است

  پاسخ
 8. سید شاه ابراهیم

  آقا محسن به نظر من اگه کسی دیگه تایید صلاحیت نشه و کاندیداها همینا باشن، رضایی حدود ۴۰ درصد آرا و سلیمانی ۲۵ درصد آرا و احمدی ۲۰ درصد آرا داره. ۱۵ درصد هم بین بقیه کاندیداها تقسیم میشه. البته اگه حسن زاده یا خانم نظری تایید بشه یه کم اوضاع فرق میکنه.

  پاسخ
 9. چمچمال قهرمان

  بعد از مدتها شنیدن حرف آبکی، دو کلمه حرفه حسابم شنیدیم. بنده میگم که کاندیداهای قدیمی ۴۰ درصد آرا دارن. اگه هر دوتا باشن. به نسبت تقریبا مساوی آرا بینشان تقسیم میشه و رای هردوشان خراب میشه. اگر یکیشان باشن که احتمال زیاد رای میاره. تو کاندیداهای جدیدم علی رضایی رایش خوبه. با بودن همزمان سلیمانی و شیخ وحید،احتمالن رای بیاره. ولی خداییش شیخ وحید خیلی برای ما و جوانای چمچمال کار کرده. هم براش تبلیغ مکنیم هم بهش رای میدیم

  پاسخ
 10. جوان هرسینی

  تحلیل خوبی بود.ولی نباید از این نکته هم غافل شد که آقای احمدی با حضوری ۴ ساله در مجلس و نفوذی که بر روی مدیران اجرایی و ادارات حوزه انتخابی دارند یک پوئن مثبتی نسبت به بقیه کاندیدا دارنو جناب آقای حسن سلیمانی که از ذی نفوذان به نام و لابی گر حرفه ای هست که با آگاهی کامل ولی به روش سنتی خودش در مبارزات انتخابی شرکت میکنه.با اینکه دکتر رضایی همشهری بنده هستن ولی گاهی اوقا مطالبی رو عنوان میکنن که شاید خوراک فکری مناسبی برای دوستان روستا نشین یا کم سواد ما باشه ولی به بنده که به عنوان جوانی که ۴ سال در زمینه انتخابات و در عرصه سیاست در کرمانشاه فعالیت های پژوهشی و میدانی داشته ام به شدت بر میخورد.شناختی نسبت به دکتر حسن زاده نداشته ام یعنی وقتش نشده.و خانوم نظری هم که گویا به پشتوانه اسم و نفوذ پدر مرحومشون پا میدان گذاشتن.راستش بعد از ۳۴ سالی که از پروزی شکوهمند انقلاب میگذرد متاسفانه حوزه انتخابی کنگاور ، صحنه ،هرسین و بیستون نماینده که لایق و کارآمد باشه رو نداشته و دلایل اصلی این اتفاق هم سطح پایین آگاهی اکثریت مردم حوزه نسبت به انتخابات و مسائل سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگیه.به امید پیروزی فردی اصلح و لایق به خدمت

  پاسخ
 11. محمد فشی

  من فکر میکنم حسن سلیمانی و علی رضایی برن دور دوم. بعید میدانم دور اول کسی ۲۵ درصد رای بیاره و مستقیم بره مجلس. با توجه به تحلیلی که کردید رضایی یا حسن زاده باید همون دور اول رای بیارن. وگرنه برن دور دوم با یه کاندید سنتی رقابت کنن، حتما بازنده هستن.

  پاسخ
 12. علیرضا

  به نام خدا
  ممنون از تحلیل زیبا تون
  طبق مقاله شما با وصعیتی که پیش اومده احتمالا به نظر من. رضایی حداقل به مرحله دوم میره و رقیبش سلیمانیه ولی نباید اقای احمدی رو دست کم گرفت ایشون مرد سیاست هستن میتونه خودشو راحت بالا بکشه

  پاسخ
 13. بالاجو صحنه

  رای بین کاندیداهای سنتی و نوگرا به این صورت تقسیم میشه: ۵۰ در صد سنتی، ۵۰ درصد نوگرا.
  پنجاه درصد سنتی، ۲۵ سلیمانی، ۲۵ احمدی.
  پنجاه درصد نوگرا با این تایید صلاحیتا، ۴۵ درصد رضایی، ۵ درصد بقیه.

  پاسخ
 14. ناشناس

  ما اگر دنبال مدیریت و نماینده خوب و ایده ال باشیم و اگر حرمت جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس بر ما واجبه و اگرحرمت خون شهیدان و خانواده انها برایمان ارزش داره . پس انتخابمان فقط اقای محمدتقی حسن زاده …دکترای تخصصی مدیریت و برنامه ریزی . برادر دوشهید و جانباز و رزمنده ۸سال دفاع مقدس .نویسنده چندین کتاب در خصوص جوانان …و دارابودن سمت های کلان و درسطح ملی

  پاسخ
 15. رحیمی

  شانس بد وحید احمدی! میگفتن حسن سلیمانی رد صلاحیت میشه، اما نشد. اگه حسن سلیمانی رد می شد، شیخ راحت برنده میشد، چون طرفداران سلیمانی میامدن طرف شیخ. الان هم شانس شیخ وحید زیاده. ولی در کل معلومه که این دوتا رای همدیگه داغان کردن.بعضی از طرفداران شیخ وحید در دور قبلی رفتن طرف سلیمانی، کاش سلیمانی نمیامد.

  پاسخ
 16. طرفداران امیرخانی

  ما نه سنتی میشناسیم نه نوگرا. فقط امیرخانی انتخاب ماست حتما رای میاره. خود دولت و حکومت هم طرفدارشن. رد صلاحیت نشده، خودش تکذیب کرده. گفته چند روز دیگه تایید میشه. آدم پاکیه چرا رد بشه.

  پاسخ
  1. سعیدی

   یه مثل قدیمی هست میگه ” تو ده راهش نمی دادن، سراغ خانه کدخدا میگرفت.”
   برادر، امیر خانی رد صلاحیت شده، بعد میگی دولت و حکومت طرفدارشه!!!!!!

   پاسخ
 17. فرتاش شهبازی

  تحلیل جالبی بود اما بسیار کلی به موضوع پرداخته بود…
  به نظرم هنوز هم رای گیری در منطقه ما به سمت سنتی گرایش داره…
  اما بنده با شناخت کامل حاج حسن سلیمانی ترجیح می دهم این دور برای ایشان تبلیغ و رای خود را به ایشان بدهم….
  رای ما حاج حسن سلیمانی

  پاسخ
 18. یوسف

  راستی حاج کیومرث امیرخانی روچقدرمی شناسید؟
  ایشان انسانی فرهیخته پاک متواضع ومدافع حال جوونا ومظلومانه
  چون خودش توزندگی سختی کشیده چون خودش جوونه درد جووناروبیشترازهمه می فهمه
  با انگیزه وپرانرژی وباهدف خدمت صادقانه اومده
  روش بیشترفک کنید

  پاسخ
 19. علی رضا محمدی

  با سلام خدمت همه دوستان و همشهریان
  در بررسی افراد حاضر و سوابق این افراد اگر بنا باشد به نمایندگان سابق رای بدهیم یعنی تفکر ۱۶ سال عقب ماندگی شهرمان…لطفا کاری که آقای احمدی و سلیمانی برای این شهر انجام داده اند نام ببرید…به غیر از تکیه این افراد بر مسند نمایندگی و فرلموش کردن مردم شهر….در بین این افراد مهندس دهنوی چهره شناخته شده ای نیست در کنگاور ولی همین فرد عضو برجسته خانه کارگر ،مدافع حقوق کارگران .ایشان کارشناس ارشد رباتیک و مدرس دانشگاه های تهران مدرس و عضو موسسه استاندارد که سخنرانی محکم ایشان در حضور رییس جمهور مبنی بر تغییر ساختار حقوق کارگران و بی کاران زبانزد همه شرکت سایپا می باشد..ضمنا خانواده شناخته و متدین ایشان در شهر کنگاور پدر ایشان حاج حسن دهنوی و برادران رزمنده شناخته شده هستند….خواهشمند است یک بار رای جناحی و احساسی ندهید و برای اولین بار یک فرد شجاع و متخصص به مجلس بفرستید

  پاسخ
 20. شهریار

  ادم واقعا نمیدونه باید چی بگه فقط یک کلمه میگم این عزیزانی که اسم اقای سلیمانی و اقای احمدی رو میارن ایا واقعا در این شهرهای حوزه انتخابی این دونماینده زندگی نکردین یا واقعا چشمتون رو به روی واقعیت بستین اگر لطف کنین واز محبت های این دو نماینده یک مورد نه بیشتر رو بگین ممنون میشم در طی سال های متمادی این دو کاندید امدن ولی این شد نتیجه این سه شهرستان که الان میبینیم عزیزان لطف کنین با انتخاب اصلح گامی مهم درسرنوشت خود وعزیزانتان بردارین ممنون میشم اگر زندگی نامه حاج کیومرث امیرخانی رو هم بخونین

  پاسخ
 21. شهریار

  زندگی نامه مختصر حجت الاسلام و المسلمین حاج کیومرث امیرخانی
  حجت الاسلام و المسلمین حاج کیومرث امیرخانی در خانواده ای مذهبی و انقلابی در روستای گونبان از توابع بخش دینور در سال ۱۳۵۶ به دنیا آمد .
  او مقطع دبستان را با نبوغ سرشاری که داشت به سرعت پشت سر گذاشت و برای ادامه تحصیلات راهی شهرستان صحنه شد و دوره راهنمایی و دبیرستان را با نمرات عالی طی کرد.
  به خاطر علاقه زیاد به مباحث دینی و نیز اشتیاق به حوزه و روحانیت در سال۱۳۷۵ وارد حوزه علمیه شد و تحصیلات مقدماتی را در شهر های کرمانشاه و اسلام آباد طی و سپس برای ادامه تحصیلات راهی حوزه علمیه قم شد و مقاطع سطوح عالی دروس حوزه علمیه را با موفقیت و درجه ممتاز به پایان رسانید . او به مدت چندین سال در درس خارج از محضر اساتید بزرگی همچون آیت الله استادی و آیت الله مقتدایی،آیت الله مومن و آیت الله هادوی تهرانی بهره علمی جست.
  هم زمان با دروس حوزه علمیه تحصیلات دانشگاهی را نیز در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته رشته حقوق جزا وجرم شناسی به پایان رسانید.
  در سال ۱۳۸۲ وارد مرکز تخصصی قضا حوزه علمیه قم شد و پس از پایان دوره تخصصی قضا با رتبه عالی فارغ التحصیل شد و با هدف اجرای عدالت و مساوات و خدمت به مردم راهی شهر کاشان شد و در آن شهر بر کرسی قضاوت و عدالت تکیه زد .
  حجت الاسلام و المسلمین کیومرث امیرخانی در کاشان به عنوان
  دادیار دادسرای عمومی و انقلاب؛
  قاضی ناظر زندان؛
  دادرس محاکم عمومی؛
  رئیس دادگاه عمومی حقوقی؛
  قاضی کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها؛
  قاضی هیات حل اختلاف مالیاتی با تواضع و فروتنی و با برخوردی شایسته و اسلامی مشکلات و شکایات مردم آن خطه را بر عهده داشت.

  مهربانی؛ دلسوزی؛تقوا ؛ تواضع و فروتنی؛ ولایت مداری ، مردم داری ؛ عدالت گستری؛ دفاع از مظلومان؛ مدیریت، مشاوره های حقوقی رایگان و… حاج کیومرث زبان زد عام و خاص است.

  پاسخ
 22. سعید از صحنه

  بنده باتوجه به اینکه زندگی نامه حجت الا سلام کیومرث امیرخانی رو خواندم شخصی باتقوا خالص. رنج کشیده و طرفدار جوانا میباشد.انشاالله دکتر امیرخانی پیروز میدان است بیایید کمک کنیید و دکتر امیرخانی به مجلس بفرستید

  پاسخ
 23. سین وشین

  با سلام محضر دوستان مبحث خوبی را ه انداختید اما خیلی کلی بود دوستانی که ذوق کرده بودند یه کوچولو بیشتر مطالعه کنند ۰بر اساس چه معیاری اقای سلیمانی و احمدی سنتی اند ودیگر دوستان نوگرا ‘نکنه این اقایان با شلوار کردی میگردن که سنتی معرفیشون میکنید نه عزیزان هر کدام از این دو نفر در حکومت ودولت ایران قطبی هستند ۰بنده به شخصه با جناب سلیمانی در مورد ورودش به معرکه انتخابات دهم صحبت کردم ‘از دغدغه های ایشان بیکاری جوانان بودش و بارها اعلام نمودن که در صورتی کاندید میشم کم بتونم برای این عزیزان کاری بکنم با توجه به علم واطلاعات ایشان از چند وچون سیاست اقتصاد دولت و نفوذی که در دولت تدبیر و امید دارد از گزینه های اصلح و پر کاربرد از بین کاندیداهای دیگر میباشد ۰ به امید پیروزی حاج حسن سلیمانی ۰ایل بزرگ کلهر

  پاسخ
 24. امیرارسلان

  به نظر من از بین نفرات موجود دکتر حسن زاده بیشترین نفوذ بین اعتدال گراها و اصلاح طلبا را داره. با توجه به سوابقش میگم.

  پاسخ
 25. امجد

  درمورد آیت الله محمود محمدی عراقی نوه حاج آقا بزرگ هم بنویسید. اگه ممکنه باهاش مصاحبه کنید. نظرشم راجبه تقابل مصباح و رفسنجانی بپرسید.

  پاسخ

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud