Header
Header
Header

سفر نخست وزیر پاکستان به عربستان و ایران

محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان در راس یک هیات عالی رتبه، امروز ( دوشنبه ) با هدف میانجی گری بین تهران و ریاض ، عازم عربستان شد و فردا(سه شنبه) وارد ایران خواهد شد.

به گزارش کنگاور اینفو به نقل از ایرنا این هیات عالی رتبه پاکستان همچنین قرار است فردا (سه شنبه) وارد ایران شود و دیدار با ‘حسن روحانی’ رئیس جمهوری اسلامی ایران از جمله برنامه های آن در سفر به ایران خواهد بود.
وزارت امور خارجه پاکستان عصر روز گذشته با صدور بیانیه رسمی اعلام کرد که نخست وزیر و فرمانده ارتش این کشور روز دوشنبه به عربستان و روز سه شنبه به ایران سفر می کنند.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان اعلام کرد ، ‘شهباز شریف’ برادر نخست وزیر پاکستان و سروزیر ایالت پنجاب و ‘طارق فاطمی’ دستیار ویژه نخست وزیر در امور خارجی نیز نخست وزیر و فرمانده ارتش پاکستان را در سفر به ایران همراهی می کنند.

دولت پاکستان اعلام کرده که مصمم به رفع تنش میان ایران و عربستان است و از هیچ تلاشی در این مسیر دریغ نخواهد کرد زیرا آن را به نفع جهان اسلام می داند
این هیات عالی رتبه پاکستانی فردا اسلام آباد را به مقصد ریاض پایتخت عربستان ترک می کند و روز سه شنبه نیز، از ریاض رهسپار ایران خواهند شد.
روز گذشته ‘پرویز رشید’ وزیر اطلاع رسانی پاکستان در گفت وگویی کوتاه با خبرنگار ایرنا، اعلام کرد که نخست وزیر و فرمانده ارتش این کشوری به زودی عازم عربستان و ایران هستند.

اگرچه گزارش ها حاکی است که سفر قریب الوقوع این هیات عالی رتبه پاکستان به ایران، با محوریت رایزنی با مقامات عربستان و ایران با هدف میانجی گری میان دو کشور انجام می شود، اما سفر عالی ترین مقامات پاکستان به ایران در شرایط طلایی پس از لغو تحریم ها، می تواند فرصتی مغتنم برای رایزنی های مقامات دو کشور همسایه با هدف گسترش روابط در دوران پساتحریم باشد.
نخست وزیر پاکستان، اولین رئیس دولت خارجی است که بعد از لغو تحریم ها، به ایران سفر می کند.

کنگاور اینفو – شهرستان کنگاور

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud