Header
Header
Header

فرماندار کنگاور: برجام دروازه های جدیدی در روابط ایران با دنیا گشود

فرماندار کنگاور گفت: برجام حاصل تلاش غیرتمندانه تیم دیپلماسی و همراهی و پایداری ملت ایران بود که دروازه های جدیدی در روابط ایران با دنیا گشود.

به گرازش کنگاور اینفو به نقل از ایرنا، شریف خسروی روز چهارشنبه دراین باره با بیان اینکه در چند سال گذشته به دو دلیل شرایط نامناسبی برای ایران اسلامی به وجود آمده بود اظهار داشت: تحصیل حقوق ملی با رویکرد بومی کردن دانش های نوین مانند انرژی هسته ای که البته این امر به مذاق بعضی ها خوش نیامد و اینکه قبل از دولت تدبیر و امید سکان دیپلماسی در دست افراد کاربلد و متخصص در این حوزه نبود.
وی اضافه کرد: افرادی بودند با وجود اینکه عرق ملی و میهن پرستی داشتند ولی چون دارای فن و تخصص در این راستا نبودند متاسفانه رفتار و دفاع آنها در دور میز روز به روز باعث شد جمهوری اسلامی ایران بیش از گذشته در فراموشی قرار بگیرد.
خسروی با بیان اینکه دیپلماسی یک فن به روز و بین المللی مبتنی بر علم و دانش است افزود: با شروع به کار دولت تدبیر و امید، گلچینی از تیم نخبه و کاربلد سه نفره مذاکره کننده هسته ای به همراه کارشناسان متخصص توانستند دنیا را مدیریت کنند.
فرماندار کنگاور یاداور شد: تیم مجرب ایرانی با کمتر از صد نفر مشاور در مقابل گروه های ۱+۵ و صدها نفر از مشاوران بهترین دانشگاه های دنیا، دستاورد بزرگ و چشم گیر توافق هسته ای (برجام) را برای ما به ارمغان آوردند.
نماینده دولت یازدهم در شهرستان کنگاور با اشاره به اینکه برجام دستاوردی بزرگ برای کشور بود تاکید کرد: با فرا رسیدن اجرای برجام نباید در معاملات با شتابزدگی و تفسیر غلط در این راستا عمل کرد.
خسروی اظهار کرد: در عرصه بین المللی ضمن اینکه دستاوردهای هسته ای حفظ شد دروازه هایی به سوی دنیا نیز گشوده شد و این دروازه ها به طور قطع با دانش و مشی شامخ منطق ایرانی هم می تواند بر روی مهار معادلات افراطی منطقه تاثیرگذار باشد و هم اینکه با بازتعریفی در تعاملات بین المللی باعث توسعه در بعد گردشگری شود.
وی گفت: در واقع فرجام برجام می تواند دنیا را در خدمت منافع ایران با نگاه منافع متقابل قرار دهد.
فرماندار کنگاور در ادامه خطاب به دلواپسان گفت: انتظار داریم افرادی که به عنوان دلواپس، دلنگران و یا هر عنوان دیگر شناخته می شوند و البته که قابل احترام می باشند به شادی عمومی مردم تمکین کنند.
خسروی افزود: این افراد چه در تربیون های مجلس و چه در هر تربیونی که در اختیار دارند سعی کنند با خواسته عمومی مردم بر روی ریل یک جهتی و یک صدایی حرکت کنند.
وی در پایان با بیان اینکه زمان انحصاری صدای ملت را فریاد زدن به سر آمده بیان داشت: صدای ملت با بررسی فضای عمومی جامعه قابل تحصیل است و نمی توان نظرات خود را به نام ملت و برای مهار دیپلماسی کشور به کار برد.

کنگاور اینفو – شهرستان کنگاور

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud