Header
Header

به خیل شهدای مدافع حرم پیوست…….

 

 

سجاد حبیبی به خیل شهدای مدافع حرم پیوست. یک جمله ساده است… اما از کنارش نمی شود گذشت… مهدی نوروزی، سعید قارلقی، اکبر ملکشاهی، ابوذر امجدیان، صادق یاری، ستار عباسی، رضا عباسی نیز اسمشان در کنار این جمله بارها شنیده شده است که به خیل شهدای مدافع حرم پیوست. به واژه ها دقت کنید: شهید، مدافع، حرم آل الله. این سه واژه در یک جمله برای یک نفر بیان می شود. اگر تمام عزت و شکوه دنیا را جمع کرد و به کسی نسبت داد، ارزش و شکوه این سه کلمه را ندارد که در قالب یک جمله ساده برای عزیزی بیان می شود. دفاع میکنی، مدافع حرم می شوی، حرم محبوبترین خلق نزد خدا، شهید می شوی تا ابدیت زنده می مانی برای زنده نگه داشتن یاد و عطر و بوی و حرم عزیزترین بندگان خدا.

تشییع پیکر شهید سجاد حبیبی
سخت است دل کندن از تمامی دل بستگی ها و رفتن به کوهها و صحراها و طلب شهادت، آنهم شهادت در غربت و دور از وطن. اما کافیست بنگری به کلمات بالا… تکرار کن شهید، مدافع، حرم. کوهی از فضایل داشته باشی و عارف درگاه خدا باشی و به کمالات رسیده باشی، بازهم کم می آوری و احساس حقارت داری در برابر جوانی که در کنار نامش ثبت شده شهید مدافع حرم. اینجاست که آن جمله معروف تداعی می شود؛ شهادت عزتی است که در کوهها و صحراها و دشت ها به دنبال آنیم، ما را از چه می ترسانید که آرزوی ما همین کشته شدن و شهادت و عزت ابدی است.
فرسنگ ها دورتر از آب و خاک، عزیزترین فرزندان برومند، دور از وطن خویش می جنگند تا حرم خاندان پیامبر رحمت تا ابدیت باقی بماند. اسم حرم می آید… حرم امام حسین، حرم امیرالمومنین، حرم امامین عسکریین، حرم عمه سادات زینب کبری و حرم یاران پیامبر و خاندانش. ساده نگاه نکنید؛ هزاران دنیا حرف دارد همین یک کلمه حرم.
ساده تر نگاه نکنید، باید دفاع کرد از حرم. از حلب و تکریت و فلوجه و … دفاع از حرم را بایستی شروع کرد. شاید این نیز ساده انگارانه باشد. بهتر است گفته شود از مرز اسراییل دفاع از حرم را بایستی شروع کرد. حرف شهدا همین است. آنقدر اسم عزیزان این مرز و بوم در کنار جمله معروف ” به خیل شهدای مدافع حرم پیوست.” خواهد آمد تا بالاخره دفاع از حرم از مرزهای اسراییل آغاز شود.
خاک تمام امت اسلامی، حرم اهل بیت پیامبر است؛ مادامی که قلب هایشان برای خاندان پیامبر می تپد. چه زیباست روایت فدک… روایت است که حضرت زهرا محبوب قلب رسول خدا خطاب قرار گرفته می شود که حدود فدک را مشخص نمایید تا به شما برگردانده شود. ایشان نیز با آرامش تمام می فرماید حدود فدک تمام سرحدات سرزمین های اسلامی است.
تمام مدافعین حرم نجوای زهرای اطهر در فراخنای زمان در گوششان طنین انداز است و تمام سرحدات را حرم حسین (ع) و یاران و فرزندانشان می دانند. خط مقدم دفاع از حرم با همین عزیزان تا مرزهای اسراییل پیش خواهد رفت و آن مرزها نیز به زودی زود در هم پیچیده می شود.
ومن الله توفیق.

 

محسن توفیقی

مطالب مرتبط:

21 دیدگاه

 1. شل مران

  نباید یمن و شیعیانش را فراموش کنیم. جرقه اصلی ظهور از سرزمین یمانی آغاز می شود. ثواب و اجر جنگجویان فعلی یمن کمتر از صواب یاران رسول خدا نیست. کمک و یاری اونها واجبه.

  پاسخ
 2. احمدی

  من ماندم اینایی که از سوریه و عراق مهاجرت میکنن اروپا. اونم غیر قانونی با هزار چور خطر. چرا نمیمانن از کشورشان دفاع کنن. چرا جوانای ما اونجا باید بجنگن.

  پاسخ
 3. افشاری

  جنگ تو هر حالتی خوب نیس. بهتره تا جایی که امکان داره شرایط صلح برقرار بشه. به خانواده شهید حبیبی هم تسلیت میگم.

  پاسخ

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud