Header
Header
Header

جزئیات برگزاری انتخابات حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین اعلام شد

شهرستان های شرق استان کرمانشاه همزمان با سایر نقاط کشور خود را آماده برگزاری این رویداد مهم ملی می کنند.
فرمانداران کنگاور صحنه هرسین
به گزارش کنگاور اینفو به نقل از ایرنا، فرمانداران شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین با تاکید بر اینکه انتخابات مظهر آزادی، اقتدار ملی و دموکراسی دینی است، از فراهم نمودن شرایط و تدابیر لازم برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی خبر دادند.
حماسه بزرگ این دو انتخابات که هفتم اسفند ماه امسال قرار است رقم بخورد بی شک با حضور گسترده مردم عرصه ای برای خلق حماسه سیاسی است که از مدتها قبل نشاط و پویایی را در کشور از جمله در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین بوجود آورده است.
بی شک حضور مردم بی ادعای شرق استان کرمانشاه در انتخابات بار دیگر لرزه بر پیکر بدخواهان این نظام در آنسوی مرزهای کشورمان خواهد انداخت و این نوید را بار دیگر برای همگان می دهد که اقتدار و صلابت ایران اسلامی با پشتوانه مردمی و رهبری معظم انقلاب اسلامی اجازه نخواهد داد تا سرنوشت این کشور به دست عده ای سودجو و فرصت طلب بیفتد.

* ۷۶ شعبه انتخاباتی در شهرستان کنگاور مستقر خواهد شد
فرماندار کنگاور درباره جزییات برگزاری انتخابات این دوره اظهار کرد: برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۷۶ شعبه اخذ رای در سطح شهرستان مستقر خواهد شد.

شریف خسروی فرماندار کنگاور

شریف خسروی فرماندار کنگاور


شریف خسروی افزود: از این تعداد شعب، ۳۸ شعبه در شهر کنگاور مستقر خواهد شد که ۳۶ شعبه آن ثابت و ۲ شعبه نیز سیار در برخی از محلات و مراکز خواهیم داشت.
وی ادامه داد: ۳۴ شعبه سیار نیز برای بخش مرکزی و روستاهای شهرستان و ۲ شعبه نیز برای شهر گودین در نظر گرفته شده است.
رئیس حوزه انتخابیه شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین خاطرنشان کرد: برای انتخابات این دوره ۱۱ نفر برای نمایندگی مجلس در حوزه شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین و چهار نفر نیز برای نمایندگی مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان با یکدیگر رقابت می کنند.
فرماندار کنگاور همچنین به برخی از قوانین انتخاباتی نیز اشاره کرد و گفت: هر کدام از نامزدها می توانند در هر بخش و شهر ۲ ستاد انتخاباتی (یک ستاد آقا و یک ستاد خانم) تشکیل دهند.
وی در خصوص تخلفات انتخاباتی نیز گفت: هر فردی عکس یا پلاکارد و بنر مربوط به نامزدهای انتخاباتی را در مکان های مجاز تبلیغات مخدوش کند و یا از بین ببرد جرم مرتکب شده و دستگاه قضایی با وی برخورد خواهد کرد.
خسروی همچنین با تاکید بر اینکه هرگونه دیوارنویسی برای انجام تبلیغات انتخاباتی ممنوع و جرم تلقی می شود، گفت: این ممنوعیت به ستادهای انتخاباتی نامزدهای مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی نیز اعلام شده است.
به گفته فرماندار کنگاور شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی نیز در دادگاه کنگاور تشکیل شده و مردم می توانند با مراجعه به این مراکز نسبت به شکایت اقدام کنند.

* ۸۵ شعبه اخذ رای آماده جمع آوری آراء مردم صحنه است
فرماندار صحنه نیز از آماده بودن ۸۵ شعبه اخذ رای برای جمع آوری آراء مردم این شهرستان خبر داد و گفت: ۳۴ شعبه در شهر صحنه و حومه مستقر خواهد شد و ۵۱ شعبه نیز به بخش دینور و روستاهای آن و همچنین روستاهای صعب العبور اختصاص یافته است.

شهریار عباس آبادی، فرماندار صحنه

شهریار عباس آبادی، فرماندار صحنه


شهریار عباس آبادی اضافه کرد: براساس آمارهای ثبت احوال، شهرستان صحنه حدود ۷۷ هزار نفر جمعیت دارد، که از این تعداد ۴۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند.
فرماندار صحنه تاکید کرد: برنامه ریزی لازم برای برگزاری یک انتخابات باشکوه و حضور حداکثری مردم شهرستان صحنه انجام شده و در این راستا، نشست های مختلفی با دانشجویان و دانش آموزان و سازمان های مردم نهاد برای حضور هرچه پررنگ تر در انتخابات برگزار شده است.
وی افزود: شور و شوق مردم شهرستان صحنه برای حضور در انتخابات بالاست و امیدواریم شاهد مشارکت ۷۰ درصدی مردم این شهرستان در پای صندوق های رای باشیم.
عباس آبادی گفت: آماده برگزاری انتخابات هستیم و هماهنگی لازم با مقامات قضایی صورت گرفته و در روز انتخابات کمیته های امنیتی در حال آماده باش هستند که در صورت گزارش تخلف بطور جدی با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی گفت: مردم ولایتمدار صحنه بدون شک با درک شرایط حساس کشور این بار هم حضوری گسترده پای صندوق های رای خواهند داشت و با انتخاب شایسته خود به پیشرفت هرچه بیشتر شهر و دیارشان کمک می کنند.

* مردم هرسین آماده حضوری پرشور در انتخابات هستند
فرماندار هرسین نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مردم همیشه در صحنه هرسین آماده هستند تا باز هم با با حضوری پرشور حماسه ای جدید خلق کنند.
یاور محمدی فرماندار هرسین
یاور محمدی گفت: ۸۹ شعبه روستایی و شهری برای اخذ رای ساکنین شهرستان هرسین و بیستون آماده شده و با تمهیدات صورت گرفته مردم ولایتمدار این دیار می توانند آراء خود را در صندوق های تعیین شده بیندازند.
وی افزود: از این تعداد شعب، ۶۰ شعبه ثابت و سیار در هرسین مستقر خواهد شد که ۴۳ شعبه در سطح شهر و ۱۷ شعبه نیز برای روستانشینان در نظر گرفته شده است.
فرماندار هرسین ادامه داد: ۲۹ شعبه ثابت و سیار نیز برای بخش بیستون و روستاهای تابعه در نظر گرفته شده که از این تعداد هفت شعبه برای شهر بیستون و ۲۲ شعبه ثابت و سیار برای روستاهای این بخش اختصاص داده شده است.
محمدی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمام سازوکارهای لازم برای برگزاری انتخاباتی قانونمند در شهرستان هرسین فراهم شده و مجریان برگزاری انتخابات نیز تحت آموزش های لازم قرار گرفته اند.

*هفتم اسفند ماه جشن ملی ایران اسلامی
نماینده عالی دولت در شهرستان هرسین گفت: انشاالله روز هفتم اسفند تبدیل به جشن بزرگ ملی خواهد شد که در نهایت پیروزی اصلی و نهایی آن خود مردم خواهند بود.
محمدی افزود: با تدابیر اندیشیده شده هم افزایی و همکاری مجموعه اداری شهرستان مشکلی در برگزاری روند انتخابات شهرستان هرسین نخواهیم داشت.
وی در پایان گفت: به فرموده مقام معظم رهبری شرکت در انتخابات تکلیف است که در نهایت باعث استحکام نظام و حفظ دستاوردهای امام (ره) خواهد شد.
کنگاور مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای صحنه و هرسین است که از این حوزه انتخابیه یک نفر بعنوان نماینده به خانه ملت راه می یابد.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های کنگاور،صحنه و هرسین از مجموع جمعیت حدود ۲۵۰ هزار نفری این شهرستان ها حدود ۱۳۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند.
کنگاور در شرق استان کرمانشاه بیش از ۸۴ هزار نفر جمعیت دارد.

کنگاور اینفو – شهرستان کنگاور

منبع نوشته :IRNA

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud