Header
Header

سدهای آزادی و زاگرس کرمانشاه در شرایط سرریز قرار دارند

به گزارش کنگاور اینفو مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمانشاه گفت: به دنبال بارش های مناسب سال آبی جاری (اول مهر ۹۴ تا ۱۴ فروردین ۹۵) سدهای آزادی و زاگرس در شرایط سرریز قرار گرفته اند.

به نقل از ایرنا کیاست امیریان  اظهار کرد: بارندگی های اخیر باعث شد تا سد آزادی در شرایط سرریز شدن قرار بگیرد و دریچه های سد زاگرس نیز باز شود.
وی افزود: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون (اول مهر ۹۴ تا ۱۴ فروردین ۹۵) ۲۲۰ میلیون متر مکعب آب وارد سدهای استان شده است.
امیریان ظرفیت سدهای استان را ۸۳۰ میلیون متر مکعب عنوان و اظهار کرد: آب ذخیره شده پشت سدهای استان هم اکنون به ۵۷۵ میلیون متر مکعب رسیده است.
مدیرعامل آب منطقه ای کرمانشاه یادآور شد: برای تکمیل ظرفیت سدهای استان به ۲۵۵ میلیون متر مکعب آب دیگر نیاز است که امیدوارم با ادامه بارش های مناسب سال آبی در پایان شاهد تکمیل ظرفیت سدها باشیم.

روز-بارانی-3
وی در ادامه و با بیان اینکه هم اکنون ۶ سد در استان به بهره برداری رسیده، به در دست ساخت بودن ۹ سد دیگر در استان اشاره و اظهار کرد: میانگین پیشرفت این سدها بین ۲۰ تا ۹۷ درصد است.
امیریان در پایان گفت: در سال جاری ۲ سد دیگر به بهره برداری می رسد تا مجموع سدهای ساخته شده استان کرمانشاه به هشت مورد افزایش یابد.
میانگین بارش های سال زراعی جاری استان کرمانشاه (اول مهر ۹۴ تا ۱۴ فروردین ۹۵) به ۵۹۶ میلیمتر رسیده است، که این مقدار بارش نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲۹۲ میلیمتر بوده ۲۰۴ درصد و نسبت به دوره بلندمدت ۱۶۵ درصد رشد نشان می دهد.

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud