Header
Header
Header

نخستین همایش هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد کنگاور برگزار شد

نخستین همایش هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد کنگاور روز دوشنبه با حضور مدیران و اعضای انجمن ها و سازمان های مردم نهاد در مجتمع یادگار امام (ره) این شهر برگزار شد.
مسئول هماهنگی گروه کاری تشکل های مردم نهاد کشور در این همایش اظهار کرد: ما در مسیر توسعه کشور به یک خرد جمعی در قالب تشکل‌های دولتی و غیردولتی نیازمندیم که به شکل فراگیر می‌توان از این مجموعه‌ها استفاده کرد.
بابک مغازه ای؛ با اشاره به مراحل مختلف پیشرفت و توسعه و تکمیل فرآیند تکاملی در این زمینه گفت: تصمیم‌سازی، تصمیم‌ گیری، ظرفیت‌ سنجی، توان‌افزایی، اجرای هدفمند و پایش ارزشمند از مهمترین و تأثیرگذارترین مؤلفه‌هایی است که در پیشرفت یک مجموعه غیردولتی می‌تواند مفید و موثر باشد.
وی تصریح کرد:‌ ما اگر می‌خواهیم از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استفاده کنیم، به طور قطع در این مسیر شکل‌گیری سازمان‌های مردم ‌نهاد و بهره ‌گیری از ظرفیت آنها برای ما مهم خواهد بود، چرا که امروز سرزمین ارزشی ما به یک بالندگی و توانمندی تاریخی و تمدنی نیازمند است.
82022249-70628166
مسئول هماهنگی گروه کاری تشکل های مردم‌ نهاد کشور یادآور شد: مؤسسات غیردولتی به یقین حامیان و مروجان فرهنگ و تمدن ایران زمین هستند و تلاششان بر این است تا بکارگیری ظرفیت عظیم در مسیر توسعه بیشتر گام‌های جدی و عملی برداشته شود.
مغازه ای؛ ضرورت توجه به توانمندی‌ها و توسعه متوازن را یادآور شد و تصریح کرد: آنچه که در این زمینه باید به آن توجه کنیم، رویکردهای ارزشمندی است که نتایج خوبی را نیز به همراه خواهد داشت.
وی در پایان رویکرد تشکل‌ها و نهادهای مردمی را توجه به حوزه‌های اجتماعی، معیشتی، سبک زندگی، مسائل بومی و محلی و ارتقای برخی از شاخص‌ها در روند توسعه اعلام کرد و گفت: در این زمینه همه باید با جدیت و تلاش همه‌ جانبه به توانمندی و توسعه این بخش کمک کنیم.
این همایش با حضور ۸۰ نفر از مدیران و اعضای فعال انجمن ها و سازمان های مردم نهاد کنگاور برگزار شد.
کنگاور دارای چهار انجمن ثبت شده و فعال با نام های انجمن نسیم سراب آناهیتا، انجمن صبح سپید کنگاور، بنیاد حفظ میراث نیاکان و موسسه خیریه قائم آل محمد (عج) می باشد که دو نهاد مردمی دیگر در آستانه ثبت رسمی انجمن خود هستند.

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud