Header

تصفیه خانه فاضلاب کنگاور با حضور وزیر نیرو بهره برداری شد

photo_۲۰۱۸-۰۴-۲۵_۱۶-۲۱-۰۰

رضا اردکانیان در آیین بهره برداری از تصفیه خانه شهرستان کنگاور که با حضور استاندار کرمانشاه و جمعی از مسوولان اجرایی در این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: شیوه و مدیریت آب در کشور باید با هدف پیشگیری از تشدید بحران از سوی همگان باشد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه ما استفاده از آب سالم را برای همه محیا خواهیم کرد تا از این نعمت خدادادی برخوردار شوند، تصریح کرد: کشور ما طبق شاخص های بهداشت و صنعت در رتبه ۱۸۷ قرار دارد که باید این رقم کاهش پیدا کند.

این مسوول با بیان اینکه در استان کرمانشاه هفت باب تصفیه خانه فاضلاب و یک باب تصفیه خانه آب وجود دارد، گفت: ظرفیت این مراکز  می تواند آب ۵۰ هزار نفر را تامین کند.

وی با اشاره به اینکه ۸۷ درصد جمعیت استان زیر پوشش سیستم دفع فاضلاب هستند، عنوان کرد: حدود ۵۰ درصد جمعیت شهر و روستا تحت پوشش سیستم دفع فاضلاب هستند، افزود: هفت باب تصفیه خانه فاضلاب در استان کرمانشاه در حال بهره برداری است.

اردکانیان با اشاره به بهره برداری پروژه تصفیه خانه فاضلاب کنگاور پس از گذشت حدود ۶ سال از مراحل اجرایی آن از سال ۹۱ تاکنون، متذکر شد: این تصفیه خانه ظرفیت پوشش ۵۲ هزار نفر را در این شهرستان را فراهم می کند.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه به برکت تکنولوژی فاضلاب به  یکی از منابع مستمر تبدیل شده است، گفت:
سطح پوشش برخورداری از سامانه های فاضلاب در کشور ۵۰ درصد و در استان کرمانشاه ۸۷ درصد است، که از معیارهای توسعه پایدار در حوزه بهداشت و سلامت محسوب می شود.

منبع نوشته :خبرگزاری فارس استان کرمانشاه

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud