Header

۱۴۰ طرح عمرانی در روستاهای کنگاور اجرا شد

n82898437-72308384

سعید سعیدی مجد روز پنجشنبه در گفت و گو با کنگاور اینفو افزود: این پروژه ها شامل جدول کشی، زیرسازی و آسفالت معابر، سنگ فرش و جداره سازی معابر، بهسازی مزار شهدا و آرامستان ها، تکمیل ساختمان دهیاری، پروژه بهسازی مظهر قنات و احداث چهار بوستان روستایی در روستاهای ده کهنه، سلطان آباد، آران و سرخلج و کاشت پنج هزار نهال در روستاهای حسین آباد، طاهرآباد، فشخوران و فیروزآباد است.
وی ادامه داد: با افتتاح این پروژه ها حدود ۲۰ هزار نفر از جمعیت روستایی از مزایا و خدمات آن بهره مند شدند.
سعیدی مجد با بیان اینکه دولت برای اشتغالزایی در روستاها برنامه ریزی کرده گفت: دهیاران باید زمینه مشارکت مردم را در راستای تحول اقتصادی روستاها فراهم کنند.
وی با بیان اینکه دولت با وجود مشکلات اقتصادی، به عمران و توسعه روستاها توجه زیادی دارد، گفت: نگاه دولت به توسعه روستاها نگاهی عدالت محور بوده و تلاش می کند با توجه به منابع محدود، مشکلات تمامی روستاها را حل و فصل کند.
وی از دهیاران خواست با واقع بینی و اطلاع رسانی از شرایط و واقعیت های کنونی، روستائیان را توجیه و زمینه مشارکت آنان را در طرح های عمرانی فراهم کنند.
وی به برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی و ورزشی روستای قارلق بزرگ بخش مرکزی کنگاور اشاره کرد و گفت: این جشنواره با حضور خسروانی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه برگزار شد.
در بخش مرکزی شهرستان کنگاور ۸۴ روستا وجود دارد که ۶۵ دهیار فعالیت می کنند.

منبع نوشته :ایرنا

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud