Header
Header

جشنواره زیبایی اسب اصیل کرد در کنگاور برگزار شد

n82905076-72320390

با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، پرورش دهندگان اسب اصیل کرد کشور و شمار زیادی از مردم کنگاور برگزار شد.
رییس هیات سوارکاری استان کرمانشاه در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه بیش از ۶۰ راس اسب اصیل کرد در جشنواره ملی زیبایی شرکت داده شده اند، گفت: جشنواره اسب اصیل کرد برای دومین بار در روستای فش کنگاور برگزار می شود.
ستار الماسی افزود: در این جشنواره که ویژه اسب نژاد کرد بود ۴۰ راس مادیان (اسب ماده) و ۲۰ راس سیلمی (اسب نر) از سراسر کشور حضور داشتند که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۵ درصدی دارد.
رییس هیات سوارکاری کرمانشاه اظهار داشت: زیبایی، اصالت، قدرت و مهارت اسب و نیز اجرای حرکات نمایشی و سوارکاری از جمله آیتم های برگزاری این جشنواره بود.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را توسعه صنعت اسب و ورزش سوارکاری عنوان کرد و گفت: اکنون کرمانشاه جایگاه مناسبی در سوارکاری کشور دارد و اسب های با ارزشی نیز در این استان پرورش داده می شوند.
الماسی با اشاره به سطح بالای پرورش دهندگان اسب در کرمانشاه اظهار داشت: پرورش دهندگان اسب در استان کرمانشاه جز برترین های کشور هستند.
دومین جشنواره کشوری اسب و سوار کرد با مشارکت هیات سوارکاری شهرستان کنگاور، بخشداری، شهرداری، شورای شهر کنگاور و روستای فش برگزار شد.

منبع نوشته :ایرنا

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud